Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem synem nauczycielki. Opowiem jak to wygląda od środka.
Mama ma nadgodziny, a jest w robocie mniej czasu niż ja. Oczywiście jest jeszcze sprawdzanie zeszytów i sprawdzianów. Nie liczę jej czasu, pewnie lącznie wychodzi to więcej niż etat. Ale biorąc pod uwagę święta, ferie i wakacje no to sami wiecie.
Zarabia naprawdę nieźle. To ze względu na nadgodziny i staż (mianowania i dyplomowania).
A polska szkoła? No jakiś żart, nauczyciele leją sobie na wszystko, aby tylko przypudrować obraz. Aby tylko nikt nikogo ciężko nie pobił, ale żeby ukrócić gnębienie słabszych to nikt palca nie kiwnie.
Gdy słyszę jacy to oni biedni i najbardziej pokrzywdzeni to jakbym rolników słyszał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 146
@OmarBongo Jeśli jest możliwość to powinien iść. Dr sporo zmienia szczególnie jak chce sie zarabiać duzo. W prywatnej szkole musi byc prestiż a dr daje taki prestiż. Widzisz tylko utarte schematy kursy w centrach doskonalenia nauczycieli itp. Nie rozumiesz na czym polega zarabianie dobrych pieniędzy. Polega na oferowaniu tego za co rynek placi najwiecej. O tym właśnie mówię nauczyciele sa zamknięci w schematach myślowych. Nie wychodzą ze strefy komfortu a oczekują nie
@MangoZjem ja znałam mnóstwo osób które chodzily na korki z Polskiego z biologii w sumie też, jedynie z geografii nie kojarzę. Głównie klasy maturalne ale co roku są jakieś klasy maturalne więc ruch jest. Jak ktoś jest dobrym korepetytorem to jeszcze przed wrześniem ma zapisanych uczniów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eczolg321: to ty nie rozumiesz na czym polega praca nauczyciela XD ciągle tylko o kasie, potem masz sfrustrowanych nauczycieli co się wzywają na uczniach. BTW zdajesz sobie sprawę że są też publiczne szkoły, myślisz że wszystkich stać na prywatne? Otwórz oczy i wyjdź z piwnicy, nie jesteś w tym świecie sam
W malym miescie 3k netto to jak 5k w Warszawie. W malych miastach jest inna siła nabywcza.


@eczolg321: jasne ale co znaczy 5k netto w warszawie? 10 lat temu moze to bylo duzo

Zauważyłem po znajomych nauczycielach, że oni sie nie rozwijają. Mogą robić np. Doktorat ale mówią po co.


@eczolg321: i dobrze mowia - bo po co? zarobkow im to nie zwiekszy

1. Zostając nauczycielem, godzisz się z niewielką
@Monaco: zgadzam sie z Toba calkowice. Moi rodzice to rowniez. nauczyciele. Oboje z 30 letnim stazem i bardzo dobrym wyksztalceniem. Jak widze ile serca wkladaja w prace to troche smutno sie robi patrzac na zarobki. Oboje nauczyciele z powolania. Kiedys zapytalem taty dlaczego z jego wyksztalceniem i pasjami meczy sie w szkole za psie pieniadze to powiedzial ze zawsze chcial uczyc. Praca nauczyciela to nie tylko lekcje czy sprawdzanie zeszytow/ klasowek.
@MangoZjem posiadanie dr daje możliwości pracy w prestiżowych szkołach prywatnych.
Odpowiedź sobie szczerze ile wiedzy ze szkoły podstawowej gimnazjum i Liceum przydaje ci sie teraz. Mi się przydaje 10%. Tylko dwóch nauczycieli potrafiło wyjsc poza schemat i przekazać wiedzę, ktora służy mi do dzis. Pani od biologii powiedziala jasno u mnie o roślinach i zwierzętach będzie mało za to bedzie dużo o człowieku. I tak właśnie na biologii nauczyłem sie mnóstwo o