Wpis z mikrobloga

@Cedrik: Wiek Gandalfa mógł być w rzeczywistości dwa, trzy albo i niepoliczalną ilość razy większy. Gandalf był jednym z Majarów, czyli pomniejszych aniołów (pomniejszych Ainurów), jacy zstąpili na Ardę po jej stworzeniu. Wiek podany na zdjęciu mniej więcej pokrywa się z wiekiem świata (Ardy) w momencie narady u Elronda. Nie wiadomo jednak, jak długo istnieli Ainurowie przed kreacją Ardy i żywego wszechświata (Ea).
  • Odpowiedz
@lowca_randroidow: O #!$%@?, przypomniałeś mi, jak w liceum na imprezie mój znajomy zaczął po pijaku streszczać historię Śródziemia. W życiu nie widziałem, żeby laski tak szybko sie rozchodziły ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Post OP'a

Wiek Gandalfa mógł być w rzeczywistości dwa, trzy albo i niepoliczalną ilość razy większy. Gandalf był jednym z Majarów, czyli pomniejszych aniołów (pomniejszych Ainurów), jacy zstąpili na Ardę po jej stworzeniu. Wiek podany na zdjęciu mniej więcej pokrywa się z wiekiem świata (Ardy) w momencie narady u Elronda. Nie wiadomo jednak, jak długo istnieli Ainurowie przed kreacją Ardy i żywego wszechświata (Ea).


Wat? Skąd wy takie info bierzecie?
  • Odpowiedz
@KisielBB Nie, ale w filmie było powiedziane dlaczego tyle ma itd.

A o Frodo nic.
Hobbici z natury byli długowieczni. W przypadku Frodo i Bilba dodatkowo Pierścień wydłużał życie.
  • Odpowiedz