Wpis z mikrobloga

Hej #mirkokoksy Mam kilka pytań dt. pozbycia się tej cholernej oponki z dolnej części brzucha. Waga obecnie 63.5kg (zrzuciłam w ciągu ostatnich kilku miesięcy dobre pare kilo) przy wzroście 164cm.
Generalnie nie trzymam żadnej specjalnej diety, ale staram się jeść po prostu zdrowo i mieć deficyt kaloryczny ok. 500kcal. Zdarza się jakaś pizza czy chipsy, ale bilans tygodniowy zawsze jest ujemny (zazwyczaj ok. 3500-5000 na minusie). Wszystko śledzę na MFP i FitBicie.
Zazwyczaj robiłam cardio (bieganie), na #silownia wróciłam ok. 2 miesiące temu. Chodzę 3 razy w tygodniu, teraz mam zamiar zwiększyć do 4. Zazwyczaj chodzę na zajęcia typu body pump, obwodowe, rowerek (dość intensywne zajęcia), ale głównie body pump. Okazjonalnie basen.
Ogólnie efekty widzę i jestem zadowolona, ale oponka jak była tak jest i zniknąć nie chce, wręcz odstaje na tle górnej części brzucha. Czy trzeba coś zmienić w diecie? Jakieś ćwiczenia? Tłuszczu chyba nie da się redukować punktowo, z tego co wiem.
  • 19
@Slawek09: @ChoNoTu: Obwodowe stykną? Raczej wolę chodzić na zajęcia na siłce, niż ćwiczyć samemu, a akurat te zajęcia mi przypadły do gustu.

@hehexdlollmao: @Kondzio86: Planuję zejść do 62, może 60. Ciężko mi to śledzić, bo teraz waga stoi w miejscu, ale wizualnie jest lepiej, więc tłumaczę to sobie przyrostem masy mięśniowej ( ͡º ͜ʖ͡º) Poza tym, chyba im dalej, tym ciężej zrzucać. Te
via Android
  • 1
@In_thrust_we_trust Patrzyłam na BMI i 50kg to teoretycznie granica normalnej wagi i niedowagi. Oczywiście to w przybliżeniu, bo liczy sie też % tłuszczu i tak dalej. Waga wadze nierówna, ale gadanie ze przy 50kg jest sie grubym to przesada moim zdaniem, no chyba ze jest sie zawodową modelką ))¯_(ツ)_/¯
via Android
  • 0
@In_thrust_we_trust No tak w sumie w BMI widełki są dość szerokie. Nie mialam okazji w sumie sprawdzać % tłuszczu. Chciałam kupić wagę łazienkową z taką funkcją, ale czytałam, że te pomiary nie są zbyt wiarygodne, więc odpuściłam.