Wpis z mikrobloga

Ludzie mawiaja, ze #wroclaw jest taki fajny.

Ja w nim spedzilem cale zycie i zyje mi sie dobrze, ale to dlatego, ze jestem ustawiony
Przyjezdzaja tu studenci z malych miasteczek, wsi i innych zapyzialych polskich miast i mysla, ze zycie tutaj bedzie latwe...

A gdzie tam!

Spojrzcie tylko na te prognoze:

Trafiacie do Wroclawia i dostajecie gownoprace za 2500zl netto. Macie te 22lata, wynajmujecie pokoj za 1000zl.
Musicie cos zjesc, czasami sie napic, wyjsc do miasta, kupic kosmetyki, ubrania...

2500zl - pensja
1000zl - pokoj (bez wspollokatora, zeby zyc jak czlowiek)
600zl - jedzenie (przy 20zl dziennie)
100zl - kosmetyki/chemia gospodarstwa domowego
100zl - jakis fatalaszek
200zl - wyjscie do miasta na piwo/pizze/gyros
80zl - bilet urbancard na miesiac komunikacji miejskiej
50zl - internet/telefon

Suma - 2500zl minus 2130zl za miesiac skromnego zycia. Zostaje wam 370zl

I co, warto sie tu pchac, skoro takie grosze mozna oszczedzic?
Koszty zycia, ktore podalem sa wrecz zebracze, wiec nie myslcie, ze zaszalejecie tu jak krolowie (200zl miesiecznie na imprezowanie!!! Kot by sie usmial, skoro piwo w barze kosztuje srednio 12zl...)

Presja w tym miescie jest duza, buduja tu dziesiatki nowych biurowcow, smigaja nowe fury, ludzie wydaja po 800zl na skorzane buty czy 2000zl za parke Fjallraven...

Uwaga! Jezeli jestescie introwertykami, lubicie nature, cisze i spokoj, nie przyjezdzajcie tu. Po podsumowaniu kosztow, bedzie sie wam podobnie, albo nawet lepiej zylo w waszym miasteczku. We Wroclawiu jest chaos, korki, smog, duzo imprez, ludzie sa szaleni i cisnienie biznesowe robi swoje, ale do tego trzeba miec jaja i checi, zeby sie tak scierac...

Peace!

#pracbaza #emigracja #polskiemiasta #takaprawda
TadeuszBerza71 - Ludzie mawiaja, ze #wroclaw jest taki fajny.

Ja w nim spedzilem c...

źródło: comment_V5kke21fdoFCKQJH1Y9Gu3F3pELyqSRR.jpg

Pobierz
  • 14
@mroz3: pisze, poki moge, zapewne w przeciagu 15 minut rowniez zablokuja mi to konto, a szkoda, bo zatesknilem troche za wykopem i dyskusjami o moim ukochanym Wroclawiu... Jestem pod ogromnym wrazeniem, OGROMNYM, ze mogles zapamietac mnie, choc zostelem zbanowany 1 rok 4 miesiace temu xD
@TadeuszBerza71: w sumie w miarę racja, ale powiedz mi jedno - co masz na myśli pisząc o tym ciśnieniu i presji?

Żyłem przez spory czas we Wrocławiu za o wiele mniejszą sumę i nie wspominam tego okresu jakoś gorzej niż obecnego.

Gdybym miał kogoś zniechęcić do Wrocławia, to wrzucałbym zdjęcia budynków wybudowanych przez ostatnie 10 lat. To uważam za największy straszak i szczerze, to mnie ta nowa architektura mocno zniechęca do
@sasik520: Wlasnie przez ostatnie 10 lat wybudowano (i wciaz sie buduje) duzo przestrzeni biurowej. Kiedys, jak sie chcialo pracowac w korporacji, trzeba bylo jechac do Warszawy. Dzis w miescie jest 1 mln m2 powierzchni biurowej i sie zrobila troche "warszawka" ze swoim klimatem: wyscig szczurow, szpan hajsem, ktorych mozna zarobic pokazna ilosc. Drogie samochody, apartamentowce, drogie knajpy, piwo po 18zl itp.

Przyklad ze zdjecia. 3 lata temu bylo tam klepisko na
TadeuszBerza71 - @sasik520: Wlasnie przez ostatnie 10 lat wybudowano (i wciaz sie bud...

źródło: comment_ZRGZfbcP1mN5Iy2BQBxKiGGvGli1bTm2.jpg

Pobierz