Wpis z mikrobloga

Kolejka w 20 zdaniach

28. seria gier angielskiej ekstraklasy już za nami! Jak poradziły sobie w niej poszczególne drużyny?

1. Liverpool nie pozostawił złudzeń Watfordowi, a gładkie zwycięstwo oznacza, że The Reds pozostają niepokonani na Anfield od 35 spotkań Premier League - to najdłuższa seria od 2012 roku i 37-meczowej passy Manchesteru City.

2. The Citizens pokonali West Ham dzięki trafieniu Aguero, który śrubuje kolejne rekordy - w 119 występach ligowych na Etihad Stadium brał udział przy 118 akcjach bramkowych.

3. Dyspozycję Tottenhamu w starciu z Chelsea najlepiej definiuje samobójczy gol Trippiera i brak celnego uderzenia na bramkę rywala, co przydarzyło się Kogutom pierwszy raz od 2013 roku.

4. Arsenal zmiażdżył Bournemouth, a dobrą formę utrzymał Henrikh Mkhitaryan, który zdobył bramkę i zanotował asystę w dwóch występach z rzędu - ostatnim zawodnikiem Kanonierów, który dokonał tej sztuki był Santi Cazorla w 2015 roku.

5. Manchester United pokonał Crystal Palace, co oznacza, iż pierwszy raz w historii wygrał 8 meczów wyjazdowych z rzędu.

6. Chelsea odniosła pewne zwycięstwo nad Tottenhamem, a przy okazji ostatnich 33 domowych starć z Kogutami poległa tylko raz.

7. Wolverhampton po raz 12. w tym sezonie wybiegło na boisko w takim samym składzie, co kolejkę wcześniej, ale nie przełożyło się to na dobry rezultat w starciu z Huddersfield.

8. Watford stał się pierwszym klubem w historii Premier League, który tracił minimum 5 goli w 3 wyjazdowych spotkaniach z jednym przeciwnikiem z rzędu (przegrywał z Liverpoolem kolejno 1:6, 0:5 i 0:5).

9. Everton wygrał 2 mecze ligowe z Cardiff w jednym sezonie, co ostatni raz udało mu się w kampanii 1928/29.

10. West Ham nie odniósł zwycięstwa od 18 wyjazdowych starć z przedstawicielami Wielkiej Szóstki, a tym razem uznał wyższość Manchesteru City.

11. Piłkarze Leicester pozytywnie zareagowali na zatrudnienie Brendana Rodgersa i wygrali po raz pierwszy od Nowego Roku.

12. Bournemouth przegrało poprzednie 9 spotkań rozgrywanych poza własnym obiektem, tracąc przy każdej z okazji minimum 2 gole.

13. Newcastle odniosło 4 domowe zwycięstwa z rzędu i oddaliło się od strefy spadkowej na dystans 6 punktów.

14. Crystal Palace uległo Manchesterowi United, a Roy Hodgson przegrał z Czerwonymi Diabłami po raz 12. w swojej menedżerskiej karierze.

15. Tylko Fulham (14) poległo w większej liczbie spotkań wyjazdowych od Burnley (11).

16. Brighton jest ostatnią drużyną spośród występujących w 4 zawodowych ligach w Anglii, która w tym roku nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

17. Pierwszy raz od maja 2017 roku, Southampton zdołało wygrać z beniaminkiem, a w pokonanym polu zostało Fulham.

18. Cardiff nigdy nie zwyciężyło w meczu Premier League rozgrywanym w środku tygodnia, więc porażka z Evertonem dziwić nie może.

19. Fulham przegrało 7 z ostatnich 8 spotkań i do bezpiecznej strefy w tabeli traci już 10 punktów.

20. Huddersfield po raz drugi w tym sezonie ograło Wolverhampton, lecz utrzymanie się Terierów nadal jawi się jako mało prawdopodobne.

Serdecznie zapraszam na mój fanpage, na którym codziennie publikuję moje opinie, spostrzeżenia oraz przemyślenia związane z piłkarskim światem.

Jeśli spodobała Ci się wrzutka, zaobserwuj #zycienaokraglo i #kolejkaw20
Dzięki!

#sport #mecz #pilkanozna #premierleague #arsenal #manchesterunited #united #liverpool #lfc #tottenham #manchestercity #chelsea #zycienaokraglo #fpl #kolejkaw20
StaXik - Kolejka w 20 zdaniach

28. seria gier angielskiej ekstraklasy już za nami!...

źródło: comment_5rle07Eh81KXSoMvmn3O1qgwK27ueMqc.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Przecież ty nie wołasz obserwujących tag, a plusujących poprzednią kolejkę. To z jakiej listy mam się wypisać?


@StaXik: Przyznam szczerze, że na twoim miejscu bym to przemyślał, bo będziesz tracił darmową promocję przez takie podejście. Chyba, że chcesz zostać w cieniu to ok - nic mi do tego, ale jak ludzie nie będą plusowali twojego wpisu to masz gorszą pozycję na głównej, więc mniej osób to zobaczy, a mniej osób będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aiden7: Dobrze prawisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem na mirko trochę dłużej niż OP, ale jak widać nie chce on przyjmować rad. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zashi: Może robi to hobbystycznie i mu pasuje, ciężko powiedzieć, ale dziwię się takiej arogancji przy tak fajnej pracy jaką wykonuje, ale cóż - nie moje kredki, nie ja maluje ten obrazek ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@StaXik: mi akurat nie przeszkadza, że mnie wołasz ale rozumiem mirków powyżej. Nie każdy komu podobają się twoje wpisy chce potem otrzymywać powiadomienia. Trochę nie rozumiem tego podejścia, że jak ktoś nie chce być wołany to ma cię dać na czarno albo nie plusować wpisów, bo chyba nie o to chodzi. Robisz fajną robotę, po co to psuć?
  • Odpowiedz