Wpis z mikrobloga

@JustJoinIT: Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze artykuły/ tutorialne/ merytoryczne materiały do naszej Prasówki Technologicznej ( )

------------
-> Zapisz się na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/kqLmWfjCV96YaWzk
-> AlertTag: #justnewsit
------------

#frontend

1. Jeśli masz podstawową wiedzę na temat #typescript i #nodejs, to czas bliżej zapoznać się z #graphql – językiem zapytań dla API, z którego korzystają tacy gracze jak #netflix czy #paypal.

Więcej na ten temat:
https://hashnode.com/post/building-a-nodejs-api-with-typescript-and-graphql-cjrrojjx200uqrxs1ngtitx9p

2. Dowiedz się, jak z wykorzystaniem #react i #redux zbudować bogatą w funkcje, skalowalną aplikację e-commerce – na przykładzie serwisu VOD wyglądem nieco przypominającego Netflixa.

Więcej na ten temat:
https://medium.appbase.io/build-an-end-to-end-movies-store-app-with-react-redux-appbase-a8622f7e0c7a

3. Marzysz o podszlifowaniu swojego skilla w #graphql? Być może nigdy nie będzie lepszej okazji. Dołącz do darmowego bootcampa online w całości poświęconego temu zagadnieniu (wśród gości m.in. #reactjs, #angular, #vuejs i #node).

Więcej na ten temat:
https://tylermcginnis.com/free-graphql-bootcamp/

4. Dowiedz się jak zbudować prosty, ale efektywny layout kalendarza z #css Grid, Moment i Vue, który może stanowić interesujący komponent na twojej stronie.

Więcej na ten temat:
https://medium.com/@leemartin/building-a-damn-simple-calendar-layout-with-css-grid-moment-and-vue-65698e5e277e

5. Poznaj wzorce nawigacyjne w #reactnative na przykładzie użycia wirtualnego stosu do implementacji dwóch wzorców nawigacji stanowiących wyzwanie dla React Native Navigation.

Więcej na ten temat:
https://medium.com/@graham.mendick/navigation-patterns-in-react-native-b000c6f8d474

6. Jeśli, jak wielu developerów na całym świecie, korzystasz z #github, to może spodobać Ci się proste narzędzie napisane w React, które pozwala na przeglądanie historii dowolnego pliku umieszczonego na tej platformie.

Więcej na ten temat:
https://github.com/pomber/github-history

7. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z GraphQL, to najwyższy czas zapoznać się z czym to się je. Jest co całkiem proste dzięki poradnikowi przygotowanemu specjalnie dla entry level – w tym wypadku na przykładzie NodeJS.

Więcej na ten temat:
https://medium.freecodecamp.org/an-introduction-to-graphql-how-it-works-and-how-to-use-it-91162ecd72d0

8. Ludzie dzielą się na pracujących ciężko i pracujących mądrze. Sprawdź, co zrobić, aby dołączyć do tej drugiej grupy. Mała uwaga: działa głównie w przypadku developerów #javascript.

Więcej na ten temat:
https://dev.to/solkimicreb/code-smart-not-hard-bb1

9. Znacie React Hooks? Mamy dla Was artykuł, który tłumaczy, dlaczego wprowadzona jakiś czas temu funkcjonalność to prawdziwy game-changer i uczy jak napisać pierwszy Hook.

Więcej na ten temat:
https://hashnode.com/post/write-your-first-react-hook-cjrt8lfci00aw18s1z8v9s06n

10. #docker to narzędzie do łatwego tworzenia aplikacji przy użyciu kontenerów, które są niezależne od systemu operacyjnego. Dzięki poniższej publikacji dowiesz się, jak zarządzać swoją apką w Node dzięki użyciu tego świetnego programu.

Więcej na ten temat:
https://blog.bitsrc.io/manage-your-node-app-using-docker-like-a-pro-6266f6516cf

------------

#backend

1. Konteneryzacja aplikacji to pojęcie, które nie jest nowe, ale ostatnio zyskuje na znaczeniu za sprawą rozwoju aplikacji chmurowych. Dowiedz się, czym dokładnie jest konteneryzacja i jakie możliwości z nią związane oferuje Microsoft #azure.

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/podejsc-konteneryzacji-chmurze-microsoft-azure/

2. Postgres to baza, która zdobyła wielu fanów na całym świecie. Jeśli korzystasz z niej na co dzień, to może zainteresować Cię tekst przybliżający proces automatyzowania migracji tej popularnej bazy danych.

Więcej na ten temat:
https://benchling.engineering/move-fast-and-migrate-things-how-we-automated-migrations-in-postgres-d60aba0fc3d4

3. Dowiedz się, czym tak naprawdę jest #batching i jak w prosty sposób wykorzystać można batch loading w aplikacjach Ruby on Rails – wszystko w celu zmniejszenia liczby zapytań wysyłanych do bazy danych.

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/boost-wydajnosci-ruby-rails-dzieki-technice-batchingu/

4. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym #al Sweigart tłumaczy niejasności związane ze zmiennością obiektów.

Więcej na ten temat:
https://inventwithpython.com/blog/2019/02/01/hashable-objects-must-be-immutable/

5. Zachęcamy do przeczytania relacji z konferencji #python Brasil, która powinna zaciekawić wszystkich entuzjastów tego wszechstronnego języka.

Więcej na ten temat:
http://pyfound.blogspot.com/2019/02/python-brasil-people-technology.html

6. Dowiedz się, jak zacząć korzystać z #jupyterlab – ostatniej paczki od Project Jupyter, która w pewnym sensie stanowi zamiennik dla Jupyter Notebook.

Więcej na ten temat:
http://www.blog.pythonlibrary.org/2019/02/05/getting-started-with-jupyterlab/

7. W tym tutorialu nauczysz się parsować, czytać i pisać JSON w Pythonie za pomocą konkretnych przykładów. Ponadto nauczysz się konwertować #json.

Więcej na ten temat:
https://www.programiz.com/python-programming/json

8. Dowiedz się więcej o wadach i zaletach relatywnego i całkowitego importowania danych w Pythonie, dzięki przejrzystemu tekstowi opublikowanemu na portalu Stack Abuse.

Więcej na ten temat:
https://stackabuse.com/relative-vs-absolute-imports-in-python/

9. #lts, #mailman 3, Vero 4K, #kubernetes, #undertime – o tym wszystkim przeczytacie w styczniowym raporcie, z którego możecie bardzo dużo się nauczyć.

Więcej na ten temat:
https://anarc.at/blog/2019-02-06-report/

10. Dowiedz się, jak przesunąć wrogi obiekt w pygame, bibliotece przeznaczonej do tworzenia gier oraz apek w języku Python.

Więcej na ten temat:
http://gamingdirectional.com/blog/2019/02/06/move-the-enemy-object-with-pygame/

------------

INNE

1. Zapraszamy do lektury tekstu dotyczącego zagadnienia nauczania i wszystkiego, co z nim związane, w tym kreatywności i wyrabiania dobrych nawyków – szczególnie w kontekście związanym z matematyką, fizyką i informatyką.

Więcej na ten temat:
https://pythontips.com/2019/02/05/issues-with-how-we-teach/

2. Zmarły w zeszłym roku prezes jednej z kanadyjskich giełd kryptowalut był jedyną osobą posiadającą klucze do majątku klientów stanowiącego równowartość 190 milionów dolarów. Zdumieni użytkownicy nie kryją rozczarowania sytuacją.

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/prezes-gieldy-kryptowalut-zabral-tajemnice-grobu-uzytkownicy-traca-190-milionow/

3. Europejska Agencja Kosmiczna we współpracy z NASA przetestuje system obrony planetarnej przed obiektami, które w przyszłości mogłyby zagrozić Ziemi.

Więcej na ten temat:
https://www.chip.pl/2019/02/nasa-wspolnie-z-esa-przetestuje-system-obrony-planetarnej/

4. Za nami pierwszy test statku kosmicznego stworzonego przez #spacex przeznaczonego do eksploracji Marsa. Nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się wprowadzenia urządzenia do użytku.

Więcej na ten temat:
https://www.wired.com/story/spacexs-starship-meant-for-mars-prepares-for-a-first-hop/

5. Każdy świadomy użytkownik urządzeń elektronicznych zdaje sobie sprawę, że zbierają one dane na nasz temat. Okazuje się jednak, że Apple idzie o krok dalej: wiele popularnych aplikacji na iOS w tajemnicy nagrywa ekran podczas ich użytkowania.

Więcej na ten temat:
https://techcrunch.com/2019/02/06/iphone-session-replay-screenshots/

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #technologia #informatyk #ciekawostki
JustJoinIT - @JustJoinIT: Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Specjalnie dla Was wybraliśmy najcieka...

źródło: comment_0txtuCJTgsAyEBl7I6vLshewnWdi2mF5.jpg

Pobierz
  • 6