Wpis z mikrobloga

Jak już pewnie sporo osób zauważyło w wielu dużych sklepach zaczęło się poświąteczne czyszczenie magazynów, czasami lepsze, czasami gorsze, acer miał np. 12% rabatu na laptopy w swoim sklepie. Wyprzedają też laptopy/ultrabooki z i5-8250u i i5-8550u, bo już od jakiegoś czasu zastępują je i5-8265u, i7-8565U - Whiskey Lake-U wykonane w kolejnej rewizji 14 nm, największą różnicą są wyraźnie wyższe zegary przy wykorzystaniu 2 i 4 rdzeni.

Na targach CES bądź w połowie
@radekrad:

czy nie uważasz tego za trochę archaizm w progu "do 3000", "do 3500" i "do 4000" sugerować laptopy z HDD?


I tak i nie. Konfiguracje z SSD w polskich sklepach często są niefabryczne, gdzie x-kom czy komputronik montują jakieś tandetne dyski na własną rękę, wówczas też zmuszają ciebie do realizacji gwarancji tylko poprzez ich sklep, bo wzięli najtańszą konfigurację z której wyjęli oryginalny HDD zastępując go jakimś SSD, który kupują
w tym voucherze od HP na pewno zwracają kasę za laptopa na nr seryjny np. drukarki? To nie jest tak, że tylko za innego laptopa?


@Angban: Da się dogadać z infolinią, jak nie to dzwonisz jeszcze raz aż trafisz na przychylną osobę "no, proszę Pana na drodze wyjątku, możemy..."
@Pustulka: ok, będę uważnie sprawdzał co i jak ale w ostatnich kilku dniach absolutnie nic konkretnego z Twojej listy nie udało mi się wypatrzeć. W sumie jakieś 1700 mnie nie boli i system mi nie potrzebny bo i tak pewnie skończę na Manjaro lub elementary. Niestety to co janusze robią na święta mało pasuje do świątecznej atmosfery :D
@Pustulka: dzięki raz jeszcze. W moich okolicach jest firma, która ma taki asortyment, ale rzadko dostają coś z procesorami o wyższym napięciu :( Uśmiechnę się raz jeszcze, to może coś mi wyszperają przy okazji. Styczniowa aktualizacja pewnie w segmencie używek i tak nic nie zmieni?
@Pustulka: potrzebowałbym lapka typowo do neta plus netflix. Czy te pozycje do 1500 zł są w stanie zapewnić komfortowe używanie czy nawet do neta trzeba inwestować w coś lepszego?