Wpis z mikrobloga

potrzebowałbym lapka typowo do neta plus netflix. Czy te pozycje do 1500 zł są w stanie zapewnić komfortowe używanie czy nawet do neta trzeba inwestować w coś lepszego?


@Tanvage: Nowe z i3-7100u i i3-7130u pewnie, 7geny majuż już wbudowane sprzętowe dekodowanie HEVC/VP9, więc filmiki np. na youtube obciążają procesor na kilka do kilkunastu % zamiast nawet do 90.

kompa mam, potrzebuję coś mobilnego większego niż smartfon :)

Może jakiś używany thinkpad
Zenbook Pro 15 UX550GE-BN010T z i8300H to oki konfiguracja? Jest teraz na małej przecenie w MM


@Shoshon: To ma być tańsza alternatywa dla XPSa, tak? - ujdzie.

dlaczego nie polecasz laptopów dell ? W kwocie do 3 tys i mniej ? Myślałem nad zakupem takiego della.


@Skaju: Bo są zbyt wysoko wycenione w stosunku do konkurencji na polskim rynku na co nie mam wpływu.
@Pustulka: Jeśli chodzi o półkę do 2,5k mam yogę 520 i problem z taśmą na dniach będę wymieniać (zobaczymy czy lenovo dotrzyma obietnicy serwisu w 5dni w ramach premium care), a zaś dziewczyna chciała kupić taki sam to oddała 3 i na razie przerwa z kupowaniem (2x niedoklejona matryca, 1x problem z taśmą). Tak w ramach ostrzeżenia...
@Llobet: Dlatego zawsze byłem i dalej jestem przeciwny konwertowalnym laptopom, nie wierzę w trwałość całego obrotowego mechanizmu, z taśmami i zawiasami włącznie, ale ludzie szukają właśnie takich tworów.
@Pustulka widzisz, ja chciałem coś takiego, żeby mieć wszystkie nuty przy sobie i nie drukować ton kartek, poza tym atrakcyjnie cenowo wychodził mi nawet. Pierwszy i ostatni raz, miałem już sporo laptopów w życiu, a nigdy nie miałem problemów z taśmą czy w ogóle matrycą. Do dzisiaj mam jednego HP, który ma bodajże 12 lat i jedyne co jest nie tak to martwy piksel.
@Pustulka Szukam dla kogoś mobilnego laptopa wyłącznie do internetu i LibreOffice. Używane niestety raczej odpadają. Natknąłem się na dosyć tani, chiński Teclast F5 i F6 Pro.
F5 jest 11.6 calowy przy rozdzielczości 1920x1080, z 128GB SSD, 8GB RAMu i Intel Gemini Lake N4100, za ~1160zł
F6 Pro różni się tym, że ma 13.3, Intel m3-7Y30 i kosztuje ~1650zł
Opinie dla obu raczej pozytywne. Z porównywarek wychodzi, że m3-7Y30 i N4100 są do
@Llobet: Z takich tworów, które mogą zastąpić tablet i laptop to jedyny sens ma według mnie: Surface 6 pro, i5-8250u, 8GB ramu, 256GB SSD(uwaga ram dysk wlutowane na stałe) 899 funtów ~ 4293 zł: https://www.microsoft.com/en-gb/surface

Intel Gemini Lake N4100


@xyz333: Będzie lepsze od pentium jedynie gdy aplikacja potrafi wykorzystać wszystkie 4 rdzenie, w innym przypadku jest słabszy, integra podobnie. Na korzyść asusa 24 miesiące gwarancji, ale ja bym raczej szukał