Wpis z mikrobloga

Ostatni raz byłam miła dla obcej osoby.
Mięsny, kolejka. Przede mną 3 osoby za mną około 5. Tuż za mną stała babka w ciąży. Stęka, krzywi się, wzdycha. Myślę ok, przepuszczę ją na moje miejsce.
Ja: Proszę niech pani wejdzie na moje miejsce w kolejce, zamienimy się.
Kobieta: Ale przed Tobą są 3 osoby.
Myślę sobie hmm o co chodzi, sprawdza moja zdolność liczenia do 3.
Ja: Tak
K: Ale ja chcę na początek.
XDD
J: no tak ale nie mogę decydowac za innych czy panią przepuszcza ZD
K: pffff też mi przysługa.

W głowie już " ty #!$%@? morświnie ja chcę cię przepuścić a ty mi tak.
Nie odezwałam się nic.
K: to co mogę przejść?
xD
Ja: nie.

Skąd się ci ludzie biorą. Po moim nie odwróciła się żeby żalić się do babki za nią jak została przeze mnie potraktowana XD

#madki #patologiamiasta #zalesie
  • 89
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: ale teraz tacy ludzie są! Jakaś pycha w nich siedzi, tacy ludzie to by mordy zamknęli, a teraz jest demokracja, każdy chce być debilem, i się z tego cieszy!
Non stop z takimi typami mam do czynienia :/
D Z B A N Y
  • Odpowiedz
@nujabes: No tak i szczerze mówiąc jakoś mnie to nie dziwi. W większości, jeśli nie we wszystkich marketach kobieta ciężarna ma pierwszeństwo w kasie. Kiedyś też w Eleclercu robiłam zakupy i odstałam swoją kolejkę, a kasjerka podczas skanowania zakupów powiedziała, żebym następnym razem skorzystała z kasy z pierwszeństwem, a jak będzie zamknięta, to mi otworzą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladyoutwalking: a, oddzielna kasa to inna sprawa i z tym nie mam problemu, tylko z roszadą przy kasie. Jak ciężarna ma możliwość skorzystania z oddzielnej kasy i uwolnienia kolejki z choć jednej osoby to nawet lepiej dla obu stron, win-win jak dla mnie.
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000:
Kiedyś miałem tak że podchodzi pani do kolejki i się pyta czy może przede mną bo ma jeden produkt, ok zgodziłem się ... i tak każdy, potem przyszła jej koleżanka
"Krysiu, chodź trzymam Ci miejsce w kolejce!"
Przyszła Pani Krysia z pełnym koszykiem produktów ... super bulwa.

A dziś Pani do każdej osoby w kolejce czy może bo dwa produkty,
Do szła do mnie i się pyta czy może bo
  • Odpowiedz
@nujabes: przyznam, że było to kłopotliwe głównie dla kasjera, który jak zrozumiałam, został specjalnie ściągnięty z przerwy, żeby otworzyć tę kasę. Dla mnie również było to kłopotliwe, ale w inny sposób, po prostu było mi głupio. Ale w takim Eleclercu jest jakieś kilkanaście kas, a w Biedrze 4-5? Z czego i tak nie wszystkie na raz czynne i może stąd takie zachowanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladyoutwalking: może sam się zgłosił, bo lubi obsługiwać wdzięczne, zakłopotane kobiety, które przez taką sytuację są w stanie spojrzeć na niego inaczej, niż jak na robota, jak to zwykle bywa albo woli to, niż wysłuchiwać pierdół od współpracowników. Nie wiem, ale nie ma powodu czuć się przez to winnym.
No w biedrze to jest zawsze jedna czynna jak ja jestem, więc innego przypadku nie przywołam xD
A w Leclercu to nie
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: swoją droga mam 2 dzieci i najbardziej wkurzające były kasy w marketach dla inwalidów i kobiet w ciąży. Zawsze normalni ludzie w kolejce a widząc ciężarna w ostatnim miesiącu nawet nie łaska przepuścić.
  • Odpowiedz
ciaza to nie choroba

@sanchopancho:
Ale pod koniec, możesz się poszczać bez kontroli, sporo ciąż zagrożonych itd :)
Ja tam potrafię przepuścić jak ktoś ma z 2 rzeczy, bo korona mi nie spadnie, a co dopiero kobietę w ciąży.
  • Odpowiedz
@Alkana: @sanchopancho: @nujabes: ciąża to nie choroba tak jak np.grypa czy angina, ale jednak jest dla organizmu stanem odmiennym i może powodować dużo problemow.

Zwykla ludzka empatia i kultura przemawia za tym, aby takiej odobie np.ustąpić miejsca w kolejce czy komunikacji miejskiej.
Ja zawsze to robie, tak ssmo jak ustapie miejsca komis z gipsem na nodze (czy ręce, bo trudniej wtedy się trzymać rurek czy uchwytow w autobusie ).
  • Odpowiedz