Wpis z mikrobloga

Po świętach chcę wymienić #monitory. Obecnie używam 27" od LG i 25" od Asusa. Zupełnie inne monitory z czapy. Obecnie pracuję na FHD. Zależy mi na kilku rzeczach:

- 27"
- możliwość zamontowania na ścianie
- regulacja wysokości
- matryca IPS
- HDMI + DP/VGA
- wąska ramka

Mam na oku AOC I2790PQU/BT ( https://www.komputronik.pl/product/483198/philips-272b8qjeb.html ) za 949 zł. On jest FHD. Ale teraz zastanawiam się, czy nie warto dołożyć kilka $$$ zł i kupić monitorów z WQHD. Czasem, bardzo rzadko, korzystam z trzeciego ekranu - laptopa. Ogólnie pracuję tylko na 2. Nigdy nie widziałem na oczy WQHD i nie wiem czy będzie duża różnica. Jakieś sugestie? Warto, nie warto? FHD jest dla mnie OK. #kupujzwykopem #komputery
  • 6
Na żywo zobacz sobie monitor QHD.
Sam mam taki od della (27 cali) i szczerze wole 23 w fullhd. Wszystko jest na nim małe, niby obszar roboczy jest spoko ale monitor musi stać bliżej, bo wzrok stracisz, a i tak nie poukładasz programow w okienkach obok siebie. Zmiana skalowania bez sensu, Windows średnio sobie z tym radzi (chyba ze coś się zmieniło). Lepiej spisywał się u mnie monitor 21:9. Oczywiście to zależy
@mkyv: albo jeszcze inaczej. Zależy co robisz na komputerze. Ja np potrzebuje dużego obszaru roboczego w jednym oknie. I tutaj sprawdza się qhd. Jeśli potrzebujesz np mieć otwarte dwa okna obok siebie to lepszym rozwiązaniem będzie wqhd lub dwa monitory (ja np mam jeden 27 qhd drugi 23 fullhd).
Na 27 fhd nie patrz bo pikseloza mocno.