Wpis z mikrobloga

@asique: poszukałam - google puff lub choux pastry + keto, a butyn keto zrobisz z jajek samych, może z odrobiną skrobi? + mix z masłem, ale w sumie keto curd, pudding czy tam eee patissiere cream na pewno jakieś są.
Pytanie na ile to smakuje jak oryginał xD
@matra: budyn z keto robiłam wiele razy. Często jest znany jako custard - śmietana, żółtka, wanilia i odrobina słodzika. Jest to smaczniejsze niż budyń z torebki.
Podejrzewam, że można to potem dodać do masła i tak zrobić krem.
@chixi: ja uwielbiam tort dacquoise, ale na keto nie przejdzie - bo daktyle :( (chociaż są też orzechy, więc może kiedyś wymyślę czym zastąpić daktyle)
przy keto Tiramisu wskakuje na pierwsze miejsce. A z takich jednolitych to moja siostra robi fajne marchewkowe.
@chixi: na moją odpowiedź nie licz, ja lubię każde, które nie jest sztuczne, przesłodzone, drożdżowe, suche czy przepieczone. Najlepiej to sernik jakiś kremowy (lub sernikobrownie), albo walewska, miodownik, kopiec kreta i w sumie wiele innych, więc słabo pomogę ¯\_(ツ)_/¯
@chixi: ja robię czasem Białą malinę/truskawkę. Ciasto to biszkopt, przełożony masą z białej czekolady (śmietana podgrzana do wrzenia, z roztopioną czekoladą) i frużeliną malinową/truskawkową (Maliny z cukrem i żelatyną).
Poza biszkoptami, jest to pyszne i efektowne, mogę dać przepis