Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, doradźcie mi jakiś tani VPS. Chciałbym na nim pobawić się z dockerem, a wiem, że nie wszystkie wersje OpenVZ na to pozwalają.

Chodzi mi głównie o te najtańsze opcje.

Widzę w ogóle, że na hekko jest promocja 90% niby do 23.59 i pytanie czy faktycznie taka promka tylko dziś, czy u nich to standard i tak naprawdę promocja jest 'zawsze' (patrz Udemy) ?

#vps #hosting #hekko #aruba #ovh #docker
  • 8
@Koliat: no chce właśnie ogarnąć ogólnie deploy + CI. Swoją drogą możliwe, że przyda mi się jakiś One Page w niedługim czasie, więc jednak chcę mieć to w internecie niż na localu :>
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hilarious: hmm, jak chcesz przetestować I tak się na "krótko" to bierz cloudowe rozwiązania - Azure AWS etc gdzie płacisz za sekundy maszynek. Ot odpalisz deploy, zobaczysz że działa, składasz, i płacisz za to jakieś grosze. Na Azure na pewno jest jest panel do zarzadzania Kubernetes za darmo - płacisz tylko za parę sekund maszynki. W pipeline możesz wbić z Azure DevOps deploy to AKS tak jak tu opisane jest mniej
@noname0: @Koliat:
możliwe, że przez to przez mnogość różnych opcji, ale jakoś przeraża mnie AWS/Azure. Też chciałbym to ogarnąć w przyszłości, tym bardziej, że prawdopodobnie niedługo w pracy będę miał z tym większą styczność.

Czy jednak nie ma się czego bać ? I jak wygląda kwestia korzystania z takiego rozwiązania produkcyjnie w przypadku niedużych aplikacji (komercyjnych), głównie cenowo ? Jestem też świadom tego, że gdybym miał łapać jakiś projekt po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hilarious: na Azure(I pewnie na AWS) sporo ceny zależy tylko od wyobraźni architekta i znajomości usług Microsoftu. Zwykła stronę www możesz wystawić na AppService za 20$ a możesz też na Storage account zrobić za prawie darmo jak nie potrzebujesz backendu. A jak potrzebujesz a wiesz ze nie masz ciągłego obciążenia strony to budujesz Azure function / lambde i dalej masz prawie za darmo ;) trochę na temat Azure poduczysz się tutaj