Wpis z mikrobloga

Ostatnio jest taki hype na naśmiewanie się z katolików, to i ja dołożę swoje 5 groszy na tace.


W mojej katolickiej rodzinie, jest taki Boży prikaz, aby szanować chleb jak najwyższą świętość. No w końcu sam chleb symboliką odnosi się jakoś tam do Jezusa.
I tak np. jest kategoryczny zakaz wyrzucania chleba do śmietnika, no #!$%@? nie można. Chlebem można palić w piecu, ewentualnie wyrzucać go do specjalnych pojemników na chleb. I w ten oto sposób oprócz segregacji odpadów, to jest - plastik, szkło, papier - segregujemy też Chlebek Boży. Całe 250 litrów pojemnika #!$%@? chlebem.
Chleb gnije i rośnie od wilgoci, zamieniając się w wielką kupę grzyba.
Ogólnie to tak poza tym, to pod żadnym pozorem nie wolno mówić, że "chleb jest stary" bo to bluźnierstwo przeciw Bogu. A jak chcemy pokroić świeży bochenek, to najpierw obowiązkowo na drugiej stronie rysujemy znak krzyża.

I tak powoli żyję się w tym kraju...
#bekazkatoli
o.....o - Ostatnio jest taki hype na naśmiewanie się z katolików, to i ja dołożę swoj...

źródło: comment_GPWPBA1pz3bs6u05fKUnmL2dyVPeA28S.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@oremioo: W sumie dałeś mi niezłą rozkminę. Muszę sprawdzić jak moi zareagują na wywalenie chleba. U mnie w domu wywozi się stary chleb(max 4-5 dni) do wujka na wieś. Utylizują go kury.
  • Odpowiedz
@oremioo: nie pochodzę z biednej rodziny i zawsze wszystkiego miałem pod dostatkiem ale z domu wyniosłem, ze jedzenia się nie marnuje i zawsze staram się kupować tyle pieczywa (jak i innych produktów) ile mi potrzeba i ile zjem. I religia religią ale chodzi o szacunek do pracy, pieniędzy a także tego, ze ludzie głodują. W stanach rocznie marnuje sie tyle jedzenia, ze można by pozbyć sie problemy głodujących dzieci w Afryce.
  • Odpowiedz
@goferek to ma sens jeszcze na wsi - sąsiad który ma kury sam prosi żeby wieszać foliówki ze starym chlebem u niego na płocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mroczny_Maslarz ja to doskonale rozumiem, ale dziwi mnie że chleb jest trakowany jak świętość, podczas gdy cała reszta jedzenia się marnuje to już ludzie nie podnoszą takiego larum. "Ojej szynka/ser/kapusta się zepsuły, no trudno wyrzuć bo się pochorujemy". A jak
  • Odpowiedz
@whiteglove: Szynka to był luksus, a chlebem zawsze można było się najeść - to taka podstawa żywienia.
Nie wiem skąd zdziwienie o kult chleba, skoro Chrystus mówi o nim, że to jego ciało. Niektórzy podchodzą do tego zbyt dosłownie, wiadomka, ale nawet Ci którzy wychowali się w wierze i tradycji chrześcijańskiej wiedząc, że to tylko chleb traktują go z większym szacunkiem.
  • Odpowiedz
@goferek: szczególnie na blokowiskach xD Moja babcia zawsze powtarza, że chleba nie można wyrzucać bo oni kiedyś nie mieli i dlatego trzeba szanować. Zawsze jej odpowiadam, że trzeba było rodzicom powiedzieć, żeby żyjąc w biedzie na wsi nie #!$%@? jej rodzeństwa w ilości 13 sztuk. Zawsze się obraża.
  • Odpowiedz
ktoś go weźmie i da kurom czy innym zwierzętom. Tyle lat żyję i jakoś nie znam nikogo, kto by trzymał takie zwierzęta w domu


@goferek: golebi, kaczek ani meneli nigdy nie widziales? xd
  • Odpowiedz
  • 0
@oremioo "Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba....

Tęskno mi, Panie...(...)"

Szanuj Norwida ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
to ma sens jeszcze na wsi - sąsiad który ma kury sam prosi żeby wieszać foliówki ze starym chlebem u niego na płocie


@whiteglove: a ty jakie masz zwierzęta gospodarskie? Czy tylko uprawiasz ziemię?
  • Odpowiedz
@xxxxxxxxD: no dobra, ale co to zmieni w sytuacji afrykańskich dzieci że ja kupię tyle bułek ile faktycznie zjem i żadnej nie zmarnuję? Przecież ta bułka której nie kupię i tak do nich nie trafi. Nie mówię że marnowanie jedzenia jest ok, ale argument że "marnuje sie tyle że można by wyżywić biednych" jest po prostu głupi
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: niekoniecznie głupi jednak żeby nie był głupi świadome musi być społeczeństwo i przestać marnować żywność. Ja nie mowię żeby wysyłać do Afryki spleśniały chleb. Chodzi o obniżkę cen zbóż i innych produktów rolnych. Afryka byłaby wstanie się wyżywić jakby było ich stać na zakup własnych produktów rolnych które teraz są wykupywane przez kraje pierwszego świata. O to dokładnie chodzi. Wiem, że tak się nie stanie i to mrzonki ale zawsze
  • Odpowiedz
@oremioo: Jak najbardziej rozumiem niemarnowanie żywności i sporadycznie zdarza mi się coś wyrzucić jak coś się zepsuje bo kupuję tyle ile potrzebuję, a przy chlebie chyba miałabym największe wyrzuty sumienia :P Ale jaki sens ma składanie go do tego pojemnika? Przecież można ususzyć, zrobić grzanki do zupy i zrobić w słoiku, czy nawet gdzieś rzucić ptakom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz