Wpis z mikrobloga

Ostatnio jest taki hype na naśmiewanie się z katolików, to i ja dołożę swoje 5 groszy na tace.


W mojej katolickiej rodzinie, jest taki Boży prikaz, aby szanować chleb jak najwyższą świętość. No w końcu sam chleb symboliką odnosi się jakoś tam do Jezusa.
I tak np. jest kategoryczny zakaz wyrzucania chleba do śmietnika, no #!$%@? nie można. Chlebem można palić w piecu, ewentualnie wyrzucać go do specjalnych pojemników na chleb. I w ten oto sposób oprócz segregacji odpadów, to jest - plastik, szkło, papier - segregujemy też Chlebek Boży. Całe 250 litrów pojemnika #!$%@? chlebem.
Chleb gnije i rośnie od wilgoci, zamieniając się w wielką kupę grzyba.
Ogólnie to tak poza tym, to pod żadnym pozorem nie wolno mówić, że "chleb jest stary" bo to bluźnierstwo przeciw Bogu. A jak chcemy pokroić świeży bochenek, to najpierw obowiązkowo na drugiej stronie rysujemy znak krzyża.

I tak powoli żyję się w tym kraju...
#bekazkatoli
o.....o - Ostatnio jest taki hype na naśmiewanie się z katolików, to i ja dołożę swoj...

źródło: comment_GPWPBA1pz3bs6u05fKUnmL2dyVPeA28S.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@oremioo: u mnie podobnie, jak rodzice zauważą że wyrzuciłem chleb do śmietnika to jest wielki bulwers. Ich zdaniem chleb powinno się kłaść obok śmietnika - wtedy jest ok. Jakimś cudownym sposobem wtedy się nie zmarnuje, bo ktoś go weźmie i da kurom czy innym zwierzętom. Tyle lat żyję i jakoś nie znam nikogo, kto by trzymał takie zwierzęta w domu i na dodatek zbierał chleb po śmietnikach na osiedlach...
  • Odpowiedz
@oremioo: Chleb ma nie tylko znaczenie religijne, ale dla starszych roczników to synonim pieniędzy. Dla nich powiedzenie "robić na chleb" to coś więcej, bo często nie zawsze ten chleb w domu był.
Zasad w życiu pomagają opanować pewien chaos, a dla nich szacunek do chleba jest jedną z tych świętych zasad i tradycji.
Oczywiście wrzucanie tego chleba po wielkiego pojemnika na parę miesięcy jest głupie może być niebezpieczne, ale miejmy trochę
  • Odpowiedz
@goferek: @oremioo: @BluntRoller: No kiedyś to chleb nadawał się do wyrobu innych produktów jak stał się czerwstwy, choćby do bułki tartej. Teraz ten syf dmuchany po 3 dniach pleśnieje.

Ludzie mają swoją tradycję, opartą w jakimś tam sposób na wierze. Jak ty nie wierzysz to wyjeb ten chleb do śmietnika, w czym problem>
  • Odpowiedz
@oremioo: nie chce nic mówić ale źle to robicie, jak rodzice chcą zaplusować u Pana Boga to chleb się w ogóle nie wyrzuca tylko zostawiasz w woreczku przy śmieciach żeby bezdomny mógł wziąść albo oddajesz gdzieś do stadniny i to idzie dla zwierząt.
Taki spleśniały to jest zupełnie zmarnowany i do niczego się nie nadaje.
  • Odpowiedz
@rabarbarowyStraznik tu nie chodzi o szanowanie chleba po 2 złote ze sklepu. Tu chodzi o szanowanie ludzkiej pracy. Kiedyś chleb to była praca nie tylko rolnika, ale i młynarza jak i piekarza. Taki dobrze zrobiony chleb praktycznie się nie psuł, a jadło się go przez cały tydzień. Ciężko to zrozumieć, kiedy jedyne co miałeś w ustach to mrożone bułki za 18 groszy sztuka. I to nie utrudnia życia, a pozwala poczuć się
  • Odpowiedz
@oremioo: Paskudnie to wygląda. Rozumiem zasuszyć i zostawić, oddawać komuś kto rzuci kaczkom ( niezbyt dla nich zdrowe nawiasem mówiąc ) albo zwierzętom, no ale robić taką breję? Paskudztwo.
  • Odpowiedz
@goferek śmiejemy się ale u moich rodziców na osiedlu jest zwyczaj że w bloku przy zsypie jest karton (po butach, czystość w #!$%@? xD) i tam kładzie się zeschniety, stary lub zaplesnialy chleb. Co ciekawe, on cyklicznie znika. Podejrzewam że po prostu raz na tydzień sprzątaczka wrzuca go do zsypu ale nie będę psuć im wierzeń i zwyczajów.
  • Odpowiedz