Wpis z mikrobloga

Cholera jasna. Młoda kobieta, w wieku produkcyjnym ale do pracy nie pójdzie bo przecież socjalizm motzno to państwo pomoże. Nie pomoże? To przecież są inne państwa. Języka się nie nauczy, ale socjal daj. Z jednej strony niech wyjeżdżają i odciążą polską gospodarkę. Ale z drugiej... Niech nam nie niszczą opinii za granicą... Gnidy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#codzienndawkamadek #madki
czarna__jagoda - Cholera jasna. Młoda kobieta, w wieku produkcyjnym ale do pracy nie ...

źródło: comment_GvEpxibGk36mhN9AsDZGbYbkrrSvsyY4.jpg

Pobierz
  • 65
@tomislawniepelka: No bo zazwyczaj są to ludzie z kolejnego pokolenia, z nowymi najeźdźcami w de nie dogadasz się po niemiecku, we Francji owszem, bo Francja miała swoje kolonie w Afryce, a po angielsku to kazdy Polak do 30 lat powinnen się komunikatywnie porozumiewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czarna__jagoda: akurat to, poza niechęcią do nauczenia się języka (co np u sebków w anglii powszechne) w miarę sensowne rzeczy. Chyba że niemiecki zna/szkoli, ale nie na tyle, by się nim posługiwać np w urzędach. Mi osobiście szwabski w ogóle nie leży i potrafię co najwyżej policzyć do tysiąca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dynamitri Ale jesteś zajebisty, znałeś angielski który i tak miałeś w szkole. Ja wyjechałam do Niemiec bardzo spontanicznie, pracowalam i nauczyłam się języka, nie brałam żadnych zasiłkow bo i tak nie można ich dostać jak co najmniej roku się nie przepracuje. I co teraz? Nie powinnam była wyjezdzac, bo jakiś #!$%@? wykopek tak mówi?