Wpis z mikrobloga

Mijają już 2 dni od dnia w którym @lakukaracza_ wrzucił legendarne już zdjęcie żony a wstrząsy wtórne buludupy nadal trwają

Większość skupia się na gadaniu że "cycki #!$%@?" z czego powstał nawet żenujący(aczkolwiek przyznam że śmiechłem)mem

Oprócz tego jest jeszcze klasyczne

A z koranem nie zrobisz płaku płaku

I to jest oczywiście #!$%@? nie argument w dyskusji. Wszyscy to wiemy ale chce się tu zatrzymać.

Zdjęcie z biblią jest imo bardzo fajne, jako pomysł. Pomysł który można rozwinąć...

Oczami wyobraźni widzę całą serię takich zdjęć z udział innych religii.

Islam - Zdjęcie w burce, czy raczej nigabie. No to co zasłania twarz ale nie oczy. No i cycki w centralnym punkcie zdjęcia. W ręce koran.

Judaizm - Tutaj w jednej ręce tora w drugiej menora cycki po środku

Buddyzm - Tu się nie znam ale rozumiecie schemat. Można to urozmaicić pozycją lotosu

Nie trzeba też trzymać się religii. Widzę też modelkę trzymającą w lewej ręce sierp w prawej młot czemu nie.

Żeby nie było że ja tu lakukaracze wyzywan na challenge. Nie. To może zrobić któryś z prawicowych bojowników z islamem czy Żydami.

Ja po prostu oddaje pomysł którego nie wykonam bo jako przegryw nie mam ani modelki ani aparatu eh....

#przemysleniazdupy
#bekazkatoli
#gimboateizm
#religia
#neuropa
  • 36
Ja po prostu oddaje pomysł którego nie wykonam bo jako przegryw nie mam ani modelki ani aparatu eh....


@kvvach: ktoś podłapie ten pomysł, zrealizuje za pomocą dziewczyny/żony/narzeczonej/siostry

Wiadomo, dorosły mężczyzna powinien oglądać drugą ligę hiszpańską, albo żużel.


@lakukaracza_: To Ty powiedziałeś. Jest wiele sposobów spędzania wolnego czasu które nie stają się obsesyjne.

Przykry widok, że musiałem coś takiego zrobić by uświadomić mirko o tym jak KK coraz mocniej wpływa na nasze życie.


Nikt z kolegów z #neuropa Ci tego pewnie nie powie, ale obawiam się że swoim zachowaniem nie wystawiasz najlepszego świadectwa swojej sprawie.

Agresywna i złośliwa krucjata
nie prowadzi do żadnego uświadamiani ani zmiany poglądów. Jedynie Ci, którzy dotychczas posiadali podobne poglądy, mogą się bardziej zradykalizować i radośnie klepać Cię po plecach.

Nie ma to także żadnych cech merytorycznej dyskusji.


@wolodia: Ale moim celem nigdy nie było jakieś namawianie do odejścia od wiary. Skąd ten pomysł? Celem #gimboateizm jest dodanie odwagi niewierzącym w wyrażaniu swoich opinii, uświadomienie ich co robi KK w naszym karju, pokazanie im, że nie
Jakże to ironiczne, że do wyrażania swojej negatywnej opinii na temat działalności @lakukaracza_ używasz odniesienia do jednej z najczarniejszych kart w historii Kościoła.


@kerepus: I historii średniowiecznej Europy, krucjaty były inspirowane i motywowane przez KK ale w głównej mierze były przedsięwzięciami władzy świeckiej.

I nie sądzę aby to była "najczarniejsza karta", krucjaty w zasadzie nie odbiegały od ówczesnych metod prowadzenia polityki i były uzasadnione przez poglądy i moralność powszechną na całym
Ale moim celem nigdy nie było jakieś namawianie do odejścia od wiary. Skąd ten pomysł?


@lakukaracza_: Osoby o odmiennych poglądach to nie tylko osoby wierzące, gdyż tak zapalonych i aktywnych antyteistów czy antykatolików, jakkolwiek wolisz się określać, jest znacząca mniejszość. Co więcej, jest ogromna rzesza osób traktujących wiarę w sposób letni lub popierających rozdział KK od państwa.

Twoja działalność, a raczej jej forma, głównie antagonizuje a poparcie zdobywa wśród osób już
inspirowane i motywowane przez KK (...) nie odbiegały od ówczesnych metod prowadzenia polityki i były uzasadnione przez poglądy i moralność powszechną na całym świecie


@wolodia: Z dzisiejszego punktu widzenia są nie do obrony. I tyle na temat na temat uniwersalności, niezmienności i moralności zasad głoszonych przez Kościół katolicki, a przez to specjalnej roli tej instytucji w naszym pięknym kraju. Z tym właśnie, żeby przestawiciele takiej zdegenerowanej organizacji nie mieli w nim
I dlatego gorące od trzech tygodni zawalone #bekazkatoli ?


@lakukaracza_: Pozwolisz, że zacytuję swoją poprzednią wypowiedź:

Bardziej przypomina to niezbyt niewyszukaną intelektualnie rozrywkę.


To jest rozrywka niczym nie różniąca się od telewizyjnych show sądowych albo Gessler, gdzie niezbędnym elementem jest bezlitosne, publiczne łajanie któregoś z uczestników programu.

A cała reszta to efekt stadny - od zawsze na Wykopie dyskusje były kierowane stosunkiem plusów. Jeszcze trzy lata temu tutaj dominały treści antyimigranckie,
Z dzisiejszego punktu widzenia są nie do obrony.


@kerepus: Z dzisiejszego punktu widzenia nie do obrony jest większość tego co wydarzyło się przed 1945 rokiem. Dla wielu osób także nie do obrony jest większość wydarzeń po 1945 roku, które także znacząco ukształtowały świat w którym żyjemy (na lepsze lub gorsze).

Wydarzenia i postacie historycznych ocenia się pod kątem ówczesnych realiów, a nie z perspektywy dzisiejszej wiedzy filozoficznej i odczuć moralnych przeciętnego
Wydarzenia i postacie historycznych ocenia się pod kątem ówczesnych realiów, a nie z perspektywy dzisiejszej wiedzy filozoficznej i odczuć moralnych przeciętnego człowieka.


@wolodia: Ludzie racjonalni tak robią. Z kolei KK z wydarzeń sprzed nawet 3k lat i mitów wtedy powstałych próbuje wywodzić normy zachowań ludzi żyjących obecnie. Próbuje nam wmówić, że dylematy i wybory ówczesnych ludzi mają przełożenie na dzisiejszy świat.