Wpis z mikrobloga

Poszukuję inspiracji, może ktoś z was byłby w stanie mi pomóc.
Zawodowo zajmuję się głównie programowaniem. Kiedyś, w wolnych chwilach uczyłem się nowych rzeczy związanych z moją pracą, ale potem stwierdziłem, że to już nie ma sensu (a może po prostu mi się odechciało?) i zacząłem zajmować się pracą tylko w pracy.
Przez jakiś czas było fajnie, trochę odpocząłem, ale od dłuższego czasu chodzi za mną myśl, że zaczynam za bardzo marnować czas. Dlatego stwierdziłem, że znajdę sobie jakieś zajęcie, które nie będzie mi zajmowało bardzo dużo czasu ale sprawi, że zniknie ta myśl o marnowaniu czasu.
Tylko tu pojawił się problem - nie wiem czym mógłbym się zająć, bo nie chcę też robić czegoś, co nie przyniesie mi żadnych korzyści. Mógłbym:
- zacząć rozwijać jakiś własny projekt (może otworzyć startup) - ale nie mam pomysłu jaki, żeby potem nie okazało się, że wyszło coś bezużytecznego
- pisać bloga (o tematach, na których się znam) - ale co dokładniej, żeby nie wyszedł kolejny kurs programowania
- po prostu czegoś się uczyć - ale nie mam pewności, że to kiedyś mi się przyda

Brakuje mi pomysłów, może jesteście w stanie mi pomóc? Macie jakieś pomysły, samemu coś robicie albo jest coś, co chcielibyście mieć/robić ale nie macie na to czasu?

#programowanie #programista #motywacja #biznes #zainteresowania #pytanie #praca #inspiracja #samorozwoj
  • 8
@KingGary położyłeś nowe płytki? Założyłeś ogrzewanie podłogowe? Zrób coś do czego potrzeba naprawdę dużo pracy i może ci nie wyjdzie od razu ale jak ci będzie szło to napewno umiejętności tego typu nie będą niewarte poświęconego czasu
@maniok aż tak nie mogę ingerować w mieszkanie bo nie jest moje, wynajmuję. Poza tym jest świeżo po remoncie, więc wszystko jest nowe. Tylko meble są moje, ale tu już zrobiłem wszystko co mogłem.
@KingGary: jeśli chodzi o naukę - może jakiś język? Jeśli martwisz się o celowość działania, może zaplanuj sobie, że np. za rok czy za dwa lata robisz sobie wakacje i przez tydzień/dwa/miesiąc będziesz mieszkał powiedzmy w Chinach. I chcesz się nauczyć mandaryńskiego. Kraj i język przykładowe :)
@KingGary ja dłubie przy elektronice i teraz mnie na stolarstwo ciągnie, ale na.miesxkanniu nie da rady więc zaczynam organizować lokalny warsztat.
A z rzeczy które chciałbym zrobić ale nie mam zasu to mam dwa projekty w głowie: jeden prosty portal i raczej prosta apka na urządzenia mobilne.