Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio z żoną na szkole rodzenia, jedne z ostatnich zajęć, padł temat szczepień dzieci
4/10 par kategorycznie sprzeciwiają się szczepieniom, jak widać wszelkie ruchy typu stop nop i zięby itp. zbierają plony.
Najgorsze jest to, że to wykształceni ludzie, argumenty jak zwykle autyzm i argument typu jak zaszczepię na ksztusiec to i tak może mieć zapalenie płuc :)

Przecież ci wariaci w przyszłości spowodują spadek bariery ochronnej populacji

#szczepienia #medycyna #antyszczepionkowcy #medycyna
  • 86
@menelaosPL: zasłyszana wczoraj na korytarzu w pracy rozmowa wykształconych ludzi "rzucili tę nową szczepionkę przeciw grypie i ludzie już się szczepią, przecież to nieprzetestowane!!!" ¯\_(ツ)_/¯
True story:
Moja żona ostatnio się mnie pyta czy szczepimy małego przeciw MMR. Pytam a czemu niby mamy nie szczepic? No bo wyczytała na jakimś forum ze ta szczepionka najczęściej powoduje u dzieci autyzm, szczególnie u chłopców...
@menelaosPL: jeśli ktokolwiek wpadnie na zezwolenie na brak obowiązku szczepień, to powinien od razu podkładać takim rodzicom oświadczenia o zrzeknięciu się prawa do opieki medycznej w przypadku zachorowania na jakąkolwiek z chorób objętych szczepieniami. Wiem, że dzeicko nie jest niczemu winne, ale tylko w ten sposób niektórym rodzicom przemówi się do rozsądku. Z bólem dupy, ale zaszczepią w momencie gdy skumają jakie mogą być knsekwencje. Oczywiscie dalej będą pieprzyć o przymusie,
@menelaosPL: po co gadać z idiotami z gatunku @Szczepienie. Ktoś w kogo głowie rodzi się przekonanie że szczepienia to zło jest takim samym człowiekiem jak taki który wierzy że Ziemia jest płaska. Żadne argumenty do niego nie trafią. Najlepszą taktyką jest ignorować i nie odpisywać mu.
@menelaosPL: jakby tak wysiedlić wszystkich anyszczepionkowców powiedzmy do takiego Sosnowca, albo Łodzi i niech tam sobie żyją i nie rozmnażają się ze zdrowymi ludźmi... ach rozmarzyłem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od dziesiątek lat ludzie się szczepią i żyją, jakiś tam odsetek ma powikłania no cóż statystka, ludzki organizm jest nieprzewidywalny. Mimo wszystko udało się uniknąć w cywilizowanych krajach epidemii, powikłań, śmierci znacznej części populacji z powodu jakiś pierdół typu ospa itp. Jak komuś nie pasują szczepienia to niech wypieprza do Afryki tylko, że tam też by się szczepili gdyby mieli na to środki...
. A niestety w dobie napływu Ukraińców i mody antyszczepionkowej to kwestia czasu żeby gruźlica znów atakowała. A dziecko też spotyka się z babciami, ciociami, które z kolei spotykają się z mnóstwem innych ludzi


@agataen: dowiedz się ile w Polsce noworodków nie z grup ryzyka zapada na gruźlicę, dowiedz się jak się nią zarazić. Dezinformujesz i opowiadasz bzdury. Zakładasz, ze młodzi ludzie mający dzieci mieliby prątkować i o tym nie wiedzieć?
przypadek, albo będących zupełnie na inny temat, bądź mówiących coś totalnie przeciwnego. Linkowanie do kolejnych blogów, serwisów szurowych oraz źródeł, gdzie autor daje tylko swoje przemyślenia,


@push3k-pro: wskaż konkret, znowu słomiana kukła, to że gdzieś ktoś tak robi nie znaczy, ze ja tak zrobiłem - zobacz temat wezueli na wykopie - https://www.wykop.pl/link/4358947/comment/55763837/#comment-55763837 i tu http://szczepienie.blogspot.com/2018/06/poszczepienne-polio-w-wenezueli_14.html wylistuj czy wśród tych wszystkich źródeł są takie właśnie źle podane i w związku z tym
Byłem ostatnio z żoną na szkole rodzenia, jedne z ostatnich zajęć, padł temat szczepień dzieci

4/10 par kategorycznie sprzeciwiają się szczepieniom, jak widać wszelkie ruchy typu stop nop i zięby itp. zbierają plony.


@menelaosPL: Jezeli to płatna szkoła rodzenia to żądaj na przyszłośc nieumieszczania w grupie z antyszczepionkowcami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przecież ci wariaci w przyszłości spowodują spadek bariery ochronnej populacji


@menelaosPL: dlatego trzeba ich pozamykać w gettach z dala od cywilizowanych ludzi. Najlepiej gdzieś za Uralem. Może Nowa Ziemia, tam nikt nie mieszka. W wolnym czasie mogą zacząć kopać metro w kierunku Moskwy i Władywostoku.