Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio z żoną na szkole rodzenia, jedne z ostatnich zajęć, padł temat szczepień dzieci
4/10 par kategorycznie sprzeciwiają się szczepieniom, jak widać wszelkie ruchy typu stop nop i zięby itp. zbierają plony.
Najgorsze jest to, że to wykształceni ludzie, argumenty jak zwykle autyzm i argument typu jak zaszczepię na ksztusiec to i tak może mieć zapalenie płuc :)

Przecież ci wariaci w przyszłości spowodują spadek bariery ochronnej populacji

#szczepienia #medycyna #antyszczepionkowcy #medycyna
  • 86
@Mnichuy: Masz ponad 60 źródeł pod artykułem. Nie ma linkowania do własnego blogu i podawanie go jako źródła bo tam są same cytaty, na tym blogu nie powstają żadne treści nie wiadomo skąd, a jak chcesz wiedzieć skąd wystarczy gdy nie ma linku do badań kliknąć w link do artykułu do bloga gdzie taki link znajdziesz. Tak to działa. Wskażcie błędy merytoryczne w tym wpisie.
@Szczepienie: Jeżeli ktoś opóźni szczepienie o te kilka m-cy, to jak dla mnie nie ma sprawy, bo dziecko i tak praktycznie jest w domu przy matce, gorzej jak zachoruje na takie zapalenie płuc i szpital, a tam wiadomo więcej patogenów
@menelaosPL: zależy czy jest w grupie ryzyka czy nie, opóźnianie szczepień ma sens jeśli np. dziecko jest jedynakiem z nikim się nie spotka itd. o czym co dziwne lekarze w ogóle nie informują. Za to wciskają ściemę że ryzyko chorowania wszelkich dzieci jest takie samo, a wzw-b tylko czeka na noworodków, gruźlica też, co jest oczywiście kompletnym absurdem dla dzieci nie z grup ryzyka, zwłaszcza rodziców co świadomi zagrożeń izolują noworodka