Wpis z mikrobloga

Niestety konto mojego przyjaciela zostało zablokowane więc służę swoją pomocą i będziemy dalej propagować historię

Tym razem przenosimy się na daleki wschód aby zobaczyć jak wojowała Japonia z Chinami.

Według niektórych opinii, II Wojna Światowa nie wybuchła 1 września 1939 roku – w tym dniu miał się jedynie rozpocząć jej europejski teatr, tak jak w 1941 roku otworzył się teatr pacyficzny. Teoria ta jest szczególnie popularna w Chinach, gdzie za datę rozpoczęcia II Wojny uważa się 7 lipca 1937 roku, czyli dzień wybuchu Incydentu na Moście Marco Polo. Nie był to jednak pierwszy japoński „incydent”, ani pierwsza bitwa między Chinami a Japonią. W rzeczywistości pierwszą bitwę stoczono pięć lat wcześniej – podczas Incydentu Szanghajskiego w 1932 roku, rok po opanowaniu Mandżurii. Tym razem jednak mandżurski scenariusz nie powiódł się.

Link do znaleziska Incydent Szanghajski z 1932 roku – kolejny krok w stronę japońskiej dominacji czy pierwsze pęknięcia na nogach kolosa?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostki #prawo #geografia #kultura #handel #pieniadze #wojna #zainteresowania #zwyczaje #polityka #technologia #polska #wojsko #historia #nauka #pakt #azja #imigranci #chiny
Pobierz ciasrlka - Niestety konto mojego przyjaciela zostało zablokowane więc służę swoją pom...
źródło: comment_oaMrH1CrbgwYvADwFVlExFfji5nQzWYY.jpg
  • 63