Wpis z mikrobloga

Tag do obserwowania/ czarnolistowania --> #bordogamedev

Witam panowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ostatnio szlifowałem malczana i efekt jak widać, nie powala. Ale przynajmniej pozbyłem się tego potwornego koloru szarości. Autko jest dalekie do stanu akceptowalności, ale małymi krokami, powoli do przodu i jakoś to będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Szczególnie wnętrze, z którym nic nie robiłem ostatnio. Ale są pozytywy, nie ruszałem za bardzo budy, skupiłem się na małych detalach z zewnątrz i od razu widać różnicę na plus. Ale by się nie zawiesić na jednym aspekcie, trochę sobie workload rozrzucę na inne buildy.

Co dalej, małe błędy, poprawki. Postać blokuje się w schodach, więc to będzie priorytet. Dodam nowe dźwięki, zrobię jakieś fajniejsze UI (przede wszystkim, deskryptywne), dodam meble i małe rzeczy, naturalnie posprzątam kod.

W zasadzie tyle. Dopracowaniem silnika auta będę myślał później. Jak ogarnę to wszystko, łącznie z maluchem i jego wnętrzem, skończę obecny build 2 i jego podbuildy następne w roadmapie jest integracja npc plus interakcja z nimi. I nowe auto. Z częściami które można wymieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

#gamedev #unity3d #unity

Standardowo, jak nie chcecie być wołani, proszę mnie opieprzyć:
@xandra, @zygfryd0, @henieknw, @SonyKrokiet, @hgter, @barti132, @sorek, @PawelW124, @FabianBlendzior, @xpdevian
TymRazemNieBedeBordo - Tag do obserwowania/ czarnolistowania --> #bordogamedev

Wit...
  • 16
@SonyKrokiet: jeszcze dodam, że planuje do każdego auta w grze , jeśli w ogóle coś z tego będzie, zrobić wnętrze, dlatego że docelowo gra miała być tylko w trybie FPP, i to po prostu taki zabieg by dodać realizmu. Świecące się kontrolki oleju, mrugające lampki rezerwy, nawet jeśli deska nie będzie 100% tak jak w oryginale (co po prostu chcę uniknąć), to najważniejsze rzeczy mają na niej działać.



@SonyKrokiet: dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie właśnie też wejście do blendera i zrobienie czegoś w nim było najtrudniejsze, bo grafik 3D ze mnie żaden i to wszystko robię po prostu wolniej i gorzej od osób które zajmują się tym na codzień. Dlatego też myślałem, że na następnym aucie poprzestanę. Jeśli z gry na serio coś wyjdzie, po prostu kupię modele i je sobie dopicuje, zamiast