Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. Sytuacja jest taka, że potrzebuję Waszej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo jestem ciekawa co społeczność Wykopu myśli na temat Yerba Mate. Poza odpowiedzią na pytanie w ankiecie byłabym mega wdzięczna za wszystkie inne informacje, jak na przykład:

1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu
2. Co było powodem tego, że zacząłeś ją pić
3. Wolisz smaki klasyczne, czy owocowe
4. Czy przeszkadza Ci pył, to znaczy czy jakbyś miał wybór to wolałbyś pić ją jak zwykłą herbatkę, czy jednak wolisz
klasyczny sposób picia
5. Pijesz ją regularnie czy raczej od czasu do czasu, na zasadzie energetyka

Jako, że jest to mój pierwszy wpis oraz przydałoby się trochę atencji do tej ankiety, robię #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy plusujący ten wpis ma szanse na wygranie dowolnej, wybranej przez siebie, paczki Yerba Mate do 40zł. Losowanie jutro(04.06) o 18.

Wołam #yerbamate #herbata oraz #kawa bo jestem też ciekawa czy biorąc pod uwagę tylko kofeinę, bylibyście wstanie się przerzucić na yerbe.

Liczę na Was ()

Czy pijesz Yerba Mate?

  • Tak 34.4% (567)
  • Nie 65.6% (1082)

Oddanych głosów: 1649

  • 118
@blanek:
1. Spróbowałem kilka razy, ale to nie było to. Nie smakuje mi. Zawsze miałem taki okropny posmak w ustach. Według mnie bardzo przereklamowana.
2. Opinie ludzi ją pijących.
3. ---
4. Nie mam zdania.

Nie dałem like bo nie chcę xD
@blanek:

1. Piję z przerwami od 10 lat. Czasem bywają okresy że miesiącami piję tylko kawę, potem praktycznie eliminuję kawę na korzyść yerby, zależy na co akurat mam ochotę.
2. To dosyć kontrowersyjne na wypoku ale: Cejrowski. Czytałem jego książki, yerba mnie zaciekawiła, okazało się że jest dostępna w polsce i dalej już poszło. Po prostu podpasował mi ten smak zaparzonych petów #pdk
3. Wyłącznie klasyczne (smakowe są dla mnie strasznie
@blanek:

W punkcie 4 źle to napisałam, ale raczej bardziej chodziło mi o Yerbę zaparzoną na przykład w aeropressie.

Nie próbowałem więc nie mam zdania. Sądzę jednak, że warto kultywować starą tradycję zaparzania yerby.
@blanek:
1. Piję.
2. Mój ojciec kupił jakieś 10 lat temu przez internet, od czasu do czasu pił, to ja też spróbowałam i posmakowało.
3. Klasyczne, owocowe zależy jakie.
4. Klasyczny sposób. Herbatki mi nie smalują.
5. Nie, ale dość często. Czasami codziennie, zależy w sumie.
@MMARS: Tradycyjne parzenie w matero z palo santo jest strasznie upierdliwe. Trza się na kombinować z konserwacją matero, pilnować żeby nie wyschło, żeby nie popękało, trzeba nacierać i przygotowywać do pierwszego użycia. Strasznie to upierdliwe, matero jest dosyć drogie a i tak nie ma gwarancji że nie pęknie po tygodniu. Najlepiej kupić sobie ceramiczne i mieć z głowy, ewentualnie w słoiku jak tu już nie raz widziałe.
@GreenFlem:

Najlepiej kupić sobie ceramiczne i mieć z głowy, ewentualnie w słoiku jak tu już nie raz widziałe.


Zgadzam się. Tak naprawdę to, nie wiem czy jest jakaś różnica w smaku, w zależności od naczynia, w kórym będziemy zaparzać yerbę. Możliwe, że mam nieczułe kubki smakowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blanek:
1. Piję, więc mnie ten punkt nie dotyczy.
2. Kolega z technikum pił Yerbe, mnie zaciekawił ten temat, więc też zacząłem pić.
3. Zależy, do terere lubię owocowe, rzadko pijam yerbe na ciepło, preferuje terere, może 1% wypitych przeze mnie Yerb to nie terere, pijam dużo owocowych, ale lubię też klasykę, typu Amanda Despelada, inne Despelady :-}
4. Lubię klasyczny styl picia, ale i tak w 95% przypadków pijam Despelady,
@blanek
1. piję od 6-7 lat
2. ciekawość no i to że ma kofeinę
3. oba, zależy na co mam ochotę chociaż częściej piję klasyczne
4. przeszkadza mi pył dlatego piję wersje bezpyłowe
5. kiedyś pijałem regularnie ostatnio trochę rzadziej
1. Pije, kawę tylko okazyjnie
2. Wojciech Cejrowski i rezygnacja z kawy
3. Klasyczne, owocowe latem do terere
4. pył mi nie przeszkadza, ale jak można by pić ją zwyczajnie to czemu nie? Jednak człowiek się juz przyzwyczaił do bombilli i klasycznego sposobu. Raz próbowałem z tym zaparzaczem do herbaty ale to za dużo zabawy.
5. Dosyć regularnie, prawie codziennie
@blanek:
1) -
2) Szukałem alternatywy do kawy.
3) Zaczynałem od owocowych, obecnie kupuję głównie czyste (wyjątki to jakaś mięta/cytryna do terere), ale czasami sam coś dosypuję (suszona mięta/owoce).
4) Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka.
5) Codziennie 1 porcję - 30-40g mate i 1.5-2l wody
@blanek:

1. Piję.
2. Chciałem odstawić kawę,a poza tym Yerba ma wiele innych działań prozdrowotnych np. hamuje uczucie głodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Preferuję wszystkie gatunki Yerby, zależy na co mnie akurat najdzie z przewagą na klasyczne.
4. Wolę klasyczny sposób picia i nawet lubię pył w Yerbie, np. w takim Pajarito Elaborada


5. Piłem codziennie, teraz bardziej na zasadzie energetyka jak mam więcej czasu na
@GreenFlem @MMARS
Jest różnica w smaku między palo santo i ceramikiem - jest to spowodowane powolnym wydzielaniem żywicy przez drewno. Niestety jest to czasowe, bo ucięty kawał drewna nie wyprodukuje nowej żywicy - moje po roku regularnego picia już mocno osłabło. Co do konserwacji takiego matero to jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Ja nie konserwuję, tylko w przypadku, gdy wyjeżdżam i nie będę z niego korzystał, to wsadzam mokrą
dziwna ta ankieta.. zwłaszcza te pytania:

1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu

oraz to:

#kawa bo jestem też ciekawa czy biorąc pod uwagę tylko kofeinę, bylibyście wstanie się przerzucić na yerbe.


@blanek: dlaczego uważasz że wszyscy powinni pić jerbe?
pije kawe bo uwielbiam jej smak.

@xstempolx: Nigdzie nie napisałam, że uważam że wszyscy powinni ją pyć, a Ty na pierwsze pytanie właściwie sam odpowiedziałeś w spoilerze :) a jeśli chodzi o ostani tag, to specjalnie dodałam, że chodzi mi tylko o kofeinę, bo smak to zupełnie inna historia.

Nie rozumiem takiego czepiania się na siłę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@blanek: nie piję, nigdy nie próbowałem, może kiedyś spróbuję, ale biorąc pod uwagę te wszystkie cyrki z przygotowaniem, to raczej na stałe nie zostanę z tym trunkiem bo jestem za leniwy na to. Obecnie wystarcza kawa z masłem, sypana/świeżo zmielona, bo rozpuszczalna jest dla podludziów.