Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. Sytuacja jest taka, że potrzebuję Waszej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo jestem ciekawa co społeczność Wykopu myśli na temat Yerba Mate. Poza odpowiedzią na pytanie w ankiecie byłabym mega wdzięczna za wszystkie inne informacje, jak na przykład:

1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu
2. Co było powodem tego, że zacząłeś ją pić
3. Wolisz smaki klasyczne, czy owocowe
4. Czy przeszkadza Ci pył, to znaczy czy jakbyś miał wybór to wolałbyś pić ją jak zwykłą herbatkę, czy jednak wolisz
klasyczny sposób picia
5. Pijesz ją regularnie czy raczej od czasu do czasu, na zasadzie energetyka

Jako, że jest to mój pierwszy wpis oraz przydałoby się trochę atencji do tej ankiety, robię #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy plusujący ten wpis ma szanse na wygranie dowolnej, wybranej przez siebie, paczki Yerba Mate do 40zł. Losowanie jutro(04.06) o 18.

Wołam #yerbamate #herbata oraz #kawa bo jestem też ciekawa czy biorąc pod uwagę tylko kofeinę, bylibyście wstanie się przerzucić na yerbe.

Liczę na Was ()

Czy pijesz Yerba Mate?

  • Tak 34.4% (567)
  • Nie 65.6% (1082)

Oddanych głosów: 1649

  • 118
  • Odpowiedz
@blanek: Piję Yerbę bo pobudza tak fajnie liniowo a nie skokowo jak kawa. Pijam różne smakowo, nie lubię Yerby która jest mocno drzewna. Raczej wolę liściastą.
Ostatnio posmakowała mi Verde Mate z zieloną herbatą, a tak to polecam wyroby CBSe. Jeśli chodzi o Yerbę Amanda to każda w smaku taka sama, jedynie pomarańczowa ma lekko inny zapach
  • Odpowiedz
@blanek:
1. pije
2. Odstawienie kawy i spora fascynacja Cejrowskim jakieś 10 lat temu
3. Klasycznie. Ewentualnie Pajarito Compuesta con hierbas (ale bez cytryny)
4. Nie przeszkadza; klasycznie.
5. Codziennie
  • Odpowiedz
@blanek: tak codziennie
nie wiem, chyba zaczalem bo znudzilem sie kawa
Tylko klaczyne Pajarito, lubie tez klasyki z dodatkami typu mieta ostatnio tez CBSe
przeszkadza, szczegolnie jak zatyka bombille xD ale nic z tym nie zrobisz
Codziennie po 2x
  • Odpowiedz
2. Przypadkiem trafiłem do "yerbiarni" i sprzedawca mnie przekonał na próbkę. Potem dowiedziałem się o całej gamie prozdrowotnych właściwości, ale to jest temat rzeka, na kiedyś, badałem ją też laboratoryjnie i drążyłem temat w piśmiennictwie spec. więc jest o czym pisać.
3.Wg mnie owocowe czy smakowe są w większości obrzydliwe, z kilkoma wyjątkami. Klasyczne lepsze. Palona tylko z mlekiem. Ale najlepsze, i to obecnie jedyne jakie piję to te niewędzone. Niezależnie czy
  • Odpowiedz
@blanek
1. A no piję.
2. Nie pamiętam dlaczego zacząłem. Chyba chciałem spróbować i polubiłem.
3. Klasyka.
4. Pył nie przeszkadza, wolę tradycyjny sposób picia, choć matero mam gliniane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
5. Pije co dzień, ale w różnych ilościach :)
  • Odpowiedz
  • 1
@blanek pije nieregularnie, nie w czuje bezpośredniego kopa, dużo chrzanienia się z przygotowywaniem i dolewaniem non stop. Piłem różne, klasyczne, mocne, itp. smak mi odpowiada. Od 2 tyg używam guarany + zenszeń syberyjski krople, efekt wyczuwalny bardziej niż yerba, stąd nie mam parcia na zakup yerby chociaż nie zrezygnuje z jej i co jakoś czas będę pić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blanek: 2. Zbrzydla mi kawa (#!$%@? ja wypiłem i się prawie porzygalem i do dziś nie mogę tego smaku, tak samo mam ze szpinakiem. Ot chciałem jakiegos rozbudzacza.
3. Dla mnie dowolne ale zawsze mam wybór 4/5 totalnie różnych yerb.
4. Lubię klasyczny sposób ale staram się kupowac bezpyłowe yerby.
5. Praktycznie co dzień. Odkładam jak gdzieś jadę, wiadomo działa moczopędnie.
  • Odpowiedz
1. Tak. Pije.
2. Zasmakowało. Goryczka jest fajna. Zacząłem pić yerbe z 9 lat temu.
3. Klasyczny. Czasami piję z mieszanką ziół.
4. Wolę tradycyjny sposób.
5. Piję regularnie (kawę zresztą też)
  • Odpowiedz
@blanek: dobryyy mowiac szczerze troche przestałem ja pic ;p a piłem ja jako substytut kawy ;p IQ nie miala ani troche pyłuxd im wiecej pyłu tym była gorsza w smaku chyba ;p niestety IQ byla troche drozsze xd( mimo ze teraz pije herbate Oolong xd co do yerby to działała znacznie lepiej od kawy xd dlatego tez przestałem xd za dużo rzeczy chciało mi sie robic;p spałem mniej xd wysypiając się
  • Odpowiedz
@blanek
1. Piję, bo lepiej pobudza, niż kawa,
2. Z ciekawości,
3. Ciężko powiedzieć, nie lubię yerby takiej "siekiery", wolę łagodniejsze smaki,
4. Sprzedają yerbę czasami w formie herbatki ekspresowej, ale wydaje mi się, że nie działa tak dobrze, kwestia nastawienia chyba ;),
5. Raczej od czasu do czasu, w okresie jesienno- zimowym częściej

Ciezko jest oduczyć się pić kawy, bo smak jest fajny no i ten rytuał, że kawka= relaks, ale
  • Odpowiedz
@blanek:
1. Piję, bo bez kofeiny źle działam a kawa nie dogaduje się z moim żołądkiem.
2. Wydawał mi się to logiczny preparat zastępujący kawę.
3. Piję yerbę niezgodną ze sztuką ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo tylko z 3 łyżeczek w ceramicznym matero, owocową. Nie cierpię ciężkiego smaku.
4.Klasycznie.
5. Regularnie, codziennie wręcz chociaż od 2 tygodni robię sobie przerwę, żeby zobaczyć czy się da bez niej
  • Odpowiedz
@blanek:
1. ----
2. Zastąpiłem nią kawę, po której zacząłem się źle czuć (about 4 do 5 mocnych kaw/dzień)
3. Wolę smak krzaków XD jeśli chodzi o samą yerbę do parzenia, jako terere lubię wersje smakowe
4. Kompletnie mi nie przeszkadza .
5. Dziennie do 2 litrów (1 cały kubek liści YM z dolewkami)
  • Odpowiedz