Wpis z mikrobloga

Przebudzenie Dusz 8.5/10
Pisałem o tym filmie wczoraj na Mirko, to już ostatni post bo go właśnie obejrzałem w kinie. Storyline mówi nam o łowcy oszustów-jasnowidzów, którzy żerując na tęsknocie i nadziei innych wyzyskują ich dla swojego zysku. Gość nie wierzy w absolutnie żadne zjawiska paranormalne, czym motywuje go również praca jego idola- podobnego obalacza paranormalnych zjawisk co on, któremu się jakiś czas temu zaginęło. Akcja właściwa rozpoczyna się, gdy nasz profesorek dostaje list od tegoż zaginionego i zaproszenie, z którego nie może nie skorzystać..
Film od początku pochłania. Wygląda bardzo ładnie (ma troszkę ten nadmorski klimat jaki był np. w filmie z Spacery"em o nazwie Kroniki Portowe), brzmi swietnie, dźwięki są naprawdę wyraźne i cholernie czyste. Muzyka, gra aktorska, scenariusz-nie ma tu się właściwie do czego przyczepić a przypominam, że to horror -gatunek, gdzie w ostatnich latach trudno o coś ponad straszenie a co dopiero suspens. Tutaj trzymanie w napięciu to osiąga aż absurdalność.. po jednej z pierwszych scen (trwającej około 25min) byliśmy na końcu tak zmęczeni psychicznie, że musiałem odetchnąć i coś wypić. Od początku do końca trzymała nas tak w napięciu, że aż trudno mi sobie przypomnieć kiedy czułem podobne napięcie. Jest naprawdę strasznie, bardzo klimatycznie i świat przedstawiony jest wiarygodny. Najbardziej wstrząsnęła mną ( w 1 połowie filmu) scena w domu drugiego petenta. Ten sposób budowania napięcia był G E N I A L N Y. Absolutnie to UWIELBIAM. I naprawdę, mimo, iż scena trwała kilka minut w tym domu, to będzie dla mnie kultem.

Podsumowując bardzo polecam bo jest to świetny horror, bardzo dobry mistery horror i perfekcyjnie umieszczono tutaj punkty gdzie powinna historia iść na przód. Dałbym minus za kilka dosłownie scenek gdzie nie wydały mi się one potrzebne bądź nie dałem rady ich połączyć jakoś.
Leccie do kina, ostatnio takim dobrym horrorem bylo THE VVITCH .
#kino #film #ogladajzwykopem #horror #suspens
Wrzucę wszystkie okładki z pewnej serii bo również działają na wyobraźnię i są w bardzo dobrym guście.
Pobierz
źródło: comment_0c6qSLKKdJhpmG7IsjxXCNY6e9YBUVkx.jpg
  • 12
@FormalinK: Byłem też wczoraj na tym filmie i jakoś mnie nie porwał. Zręczna robota, ale trochę mnie rozczarowało zakończenie. Pierwsza historia była chyba najfajniejsza, przy pozostałych się trochę nudziłem no i bardzo mnie drażnił na końcu ten roześmiany "kapturowiec", nie pasowało to jakoś. Jak dla mnie to film do obejrzenia i zapomnienia, nie rozumiem tych ogólnych zachwytów, jaki to wyśmienity horror, może za stary już jestem i nic mnie nie jest
@Trumby: autopsji dałem 4. Miała świetny początek, ale do .. przebudzenia zwłok zaczął się odwalać słaby szajs, naprawdę słaby. Z momentami (śmiech policjanta który miał wyważać drzwi był zajebisty).
It Follows zgodzę się, też cholernie mi się spodobał bo to new wave. Lubię takie horrory. Ja bardzo lubię jak horror mi buduje tak suspens i zacieśnia pętle w okół głownego bohatera, a akurat w przebudzeniu dusz robili to znakomicie.
@FormalinK: byłem wczoraj z różową w kinie na tym i w sumie co do sceny z 1 osoba masz rację, jednakże przy drugiej osobie podczas opowiadania zdarzenia zaczęło to wyglądać bardziej na czarną komedie i w tamtym momencie się skończył prawie całkowicie element dla mnie już element horroru w tym filmie