Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
Witam
Mirki, sprzedalem w zeszłą środę samochod, prawie 20letni vw z 1999 roku.
Dziś rano klient napisal mi sms abym wstrzymał się z wyrejestrowaniem auta bo musi je zobaczyć mechanik, "chyba skrzynia się kończy".
Podczas jazdy próbnej oraz oględzin nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń co do niej.
Ja sam uważam że pracowała bardzo dobrze.

Miał ktoś podobną sytuacje?
Mam sie obawiać tego że będę musiał odebrać z powrotem auto oraz oddać mu pieniądze?
Dodam że nie jestem handlarzem, auto nie bylo na firme, sprzedawałem jako osoba prywatna.

#motoryzacja
  • 59
@reazer: umowa podpisana? Koniec tematu. Mam nadzieję że miałeś zapis że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym auta.
Za ile sprzedałeś autko? Kilka miesięcy temu sprzedawałem Audi 80 B3 w bardzo dobrym stanie. Ciężko to ustrojstwo sprzedać, nie dość że niska cena (najniższa krajowa), to ludzie jeszcze wybrzydzają.

Ja bym się uparł i nie odebrał z powrotem auta. Mówię to z prywatnego punktu widzenia, nie jestem żadnym handlarzem, a w sprzedaży
@reazer: Z jednej strony widział co kupuje, mógł sprawdzić. Z drugiej takie rzeczy jak skrzynia ciężko jest sprawdzić ręcami podczas oględzin. Są pewne elementy, których zatajenie podczas sprzedaży pozwoli na zwrot samochodu i odzyskanie pieniędzy, ale nie tyczy się to rzeczy, które nie są oczywiste w takim przypadku. Trzeba by na jakimś forum prawnym poczytać jak to wygląda. No chyba, że zataiłeś że skrzynia do wymiany :D
@jaceks653: @reazer: z tym ze wada zatajone to nie jest wada typu ze łożysko w lewym tylnym kole huczy albo nie wiem podcieka jakaś uszczelka a ty nie powiesz o tym sprzedającemu tylko wada zatajona to na przykład #!$%@? silikonu w miejscu ciekniecia uszczelki albo zrobienie jakiegokolwiek innego druciarstwa byle tylko przepchnąć pojazd a za 2 dni jak się #!$%@? to się wtedy pomartwimy , według mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DanekRBI: nie no jeździłem autem przez 7 lat, byly tam rzeczy to wymiany typu hamulce, jakies tulejki w zawieszeniu ale do skrzyni nie mialem zastrzeżeń
@reazer: https://autokult.pl/27026,rekojmia-na-samochod-uzywany-co-powinienes-wiedziec

Podsumowując: kiedy i w jaki sposób możesz skorzystać z rękojmi?
Tylko wtedy, gdy spełnione zostaną poniższe warunki:

1. samochód ma wadę ukrytą, zmniejszającą jego wartość lub użyteczność i nie wynika ona z normalnego zużycia eksploatacyjnego;
2. nie wiedziałeś o tej wadzie przed zawarciem umowy i jesteś w stanie to udowodnić;
3. wada lub jej przyczyna istniała w pojeździe zanim dokonałeś zakupu.

Czego możesz żądać?
1. naprawy rzeczy tak, by