Wpis z mikrobloga

Czesc Mirasy, mam Pytania do #mirkokoksy.
1. Czy warto przyjmować BCAA?
-Trenuje siłowo 2x w tygodniu, każdy trening zaczynam od spaleniu 500 kcal na rowerku.
-2-3 x w tygodniu godzinne pływanie żabka
-srednio dwa razy w tygodniu w domu jeżdżę godzinę na rowerze stacjonarnym
- staram sie dbać o racjonalne i zdrowe żywienie, ale też próbuje zrzucić wagę. Piszę próbuje bo po 6 tygodniach regularnych treningow waga stoi w miejscu, choć mięśnie oczywiście sie
rozbudowały.
- jem średnio 20 jaj swojskich tygodniowo, danie obiadowe głównie kurczak z kaszami i warzywami, czasem ryby.(w jajach są chyba wszystkie aminokwasy, dlatego pytanie czy jest sens BCAA)
- dodatkowo jedną porcja białka po siłowni i basenie.
2. Jako że BCAA niby wpływa na gospodarkę hormonalna w kierunku anabolicznym, czy może podnosić ciśnienie? Mam leczone lekkie nadciśnienie i nie chce obciążać organizmu niepotrzebnie
3. Czy warto dorzucić lkarnityne ?
4 . Jakieś porady jak zrzucać wagę, aby nie palić mięśni? Czy to normalne że tyle czasu waga stoi i będzie stała tak długo aż intensywnie będą sie budować komórki mięśniowe? (Genetycznie jestem mocno zbudowany pomimo zatłuszczenie i jestem podatny na przyrost masy mięśniowej i tłuszczowej. Ale kiedyś bez intensywnych treningów potrafiłem dość szybko zrzucać kilka kg.

Sorki za elaborat, ale po 28 latach słomianych zapałów i krótkich etapów brania sie za siebie w końcu nabrałem konsekwencji i wszelkie porady są dla mnie bardzo cenne.
#silownia
#odchudzanie
  • 14
Piszę próbuje bo po 6 tygodniach regularnych treningow waga stoi w miejscu


@fireman2 Panie, a liczysz Ty kalorie w ogóle?
Co do Bcaa, to sam sobie odpowiedziałeś, że nie warto tego brać. Kiedyś przyjmowałem Bcaa, ale jedyny efekt jaki zauważyłem, to gdy wracałem do treningów po przerwie, to nie miałem tzw "zakwasów", a poza tym żadnych innych efektów nie odnotowałem.
@fireman2: 1. Nie ma sensu, tak jak napisałeś. BCAA zawarte jest w każdym białku w zasadzie.
2. Nie sądzę, to są tylko aminokwasy. W każdym razie nie ma sensu żebyś osobno suplementował BCAA.
3. Nie warto, nic Ci to nie da. To mniej więcej na takiej samej zasadzie jak z BCAA (to też aminokwas).
4. Liczyć kalorie, jeść dużo białka na redukcji (zalecane tak 2.2g-2.5g/kg masy ciała). Waga może stać w
@PrawyKuba: Ok, myślałem, ze masz na myśli coś na styl kardio przed treningiem nie, ale po już jak najbardziej bo bla bla. Coś takiego gdzieś kiedyś widiziałem i dlatego się pytam. Sam dosyć często biegam z rana lub po południu, by wieczorem iść na siłownie. 500 cal na rowerze to ile to może być 30min? Dla kogoś kto systematycznie ćwiczy to rozgrzewka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xxx2013: Jeśli dla kogoś siłownia jest tylko dodatkiem do jazdy na rowerze to niech jeździ i 3 godziny. Mnie zależy na ciężarach, więc jeśli już mam robić kardio to tylkopo treningu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy warto przyjmować BCAA?


@fireman2: nie.

Jako że BCAA niby wpływa na gospodarkę hormonalna w kierunku anabolicznym, czy może podnosić ciśnienie? Mam leczone lekkie nadciśnienie i nie chce obciążać organizmu niepotrzebnie


@fireman2: lel, BCAA wpływa na gospodarkę hormonalną tak jak picie wody z cukrem xD

Jakieś porady jak zrzucać wagę, aby nie palić mięśni?


@fireman2: 1,7g białka na kg masy ciała i deficyt kaloryczny.
@PrawyKuba
@xxx2013
Jeśli chodzi o rowerek przed treningiem siłowym , to po takiej rozgrzewce dużo lepiej mi sięgać ćwiczy. Mam więcej energii niż jak kiedyś robiłem zwykła 5-10 minutowa rozgrzewkę. Poza tym niby dopiero po 15 minutach wysiłku organizm zaczyna spalać tłuszcz. 30-40 minut rowerku plus 5 minut na rozciąganie to dla mnie optymalną rozgrzewka
@fireman2 Przy Twojej wadze i aktywności, to coś mi się zdaje, że trochę mało tych kalorii. Ja mam 175cm wzrostu i 83 kg. 2000kcal, to ja jem obecnie, żeby zrzucić wagę, a jestem dużo mniej aktywny niż Ty. Nie jestem ekspertem, ale wiele razy było pod tym tagiem, że ktoś spożywa mało kalorii i nie chudnie, bo pierdzieli się metabolizm i waga stoi w miejscu. Ale mnie ten problem nigdy nie dotyczył,