Wpis z mikrobloga

Mircy z #gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto. Mam takie pytanie, może mądre, może głupie, nie wiem.
Czy u Was standardem jest dodawanie do wypowiedzi słówka "wtedy"? Przykładowo na pożegnanie zamiast zwykłego "cześć", mówicie "cześć wtedy"?
Skąd moje pytanie, pracując w Krakowie mamy też biuro w Gdańsku i rozmawiając z ludźmi z wybrzeża bardzo często się z tym spotykamy i szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi xD
Pytanie jest poważne xD
  • 41
@bugg w sumie to tak, ja używam tylko w przypadku "narazie" - "narazie wtedy", dopiero teraz patrząc na to brzmi to dziwnie.
@bugg Pewnie gadasz z jakimiś sekretarkami, które myślą, że są kimś "większym" niż są w rzeczywistości, takie lubią sobie dodać jakieś niepasujace słowo aby się wyróżnić np. "Cześć lamusie." Na poważnie to nie.
@bugg: ostatnio koleżanka z Poznania mnie o to zapytała i nie zrozumiałem o co jej chodzi, przecież to normalne. Dopóki nie zacząłem analizować jak to faktycznie brzmi. A chodziło o wypowiedziane przeze mnie zdanie:

Kierowca: Czekam na dole
Ja: Ok to schodzę wtedy

Koleżanka zaczęła pytać - ale kiedy? a dla mnie to takie określenie domykające - przyczyna skutek (zamienne do "w takim razie")
@kaziuwichura: Dzięki za super odpowiedź. Siedzimy w biurze i mamy niezły ubaw, śmiechom nie ma końca :P
Ale jeśli jest to zamienne z "w takim razie" to ma jakiś sens ;D