Wpis z mikrobloga

Co ma większy sens (czy. będzie grało lepiej):

LG V30 + dobrej jakości słuchawki (B&O czy inne bose QC35)
czy
Galaxy S8 + zewnętrzny DAC + dobrej jakości słuchawki (B&O czy inne bose QC35)

Zależy mi na ekranie S8, ale nie chcę tego robić kosztem dźwięku z V30.
Zastanawiam się więc, czy któryś zewnętrzny, mobilny DAC jest w stanie dorównać (lub nawet przebić) ten wbudowany w LG V30?

#audiofile #audio #audioboners
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lech1991: Zewnętrzne DACi pewnie przebiją jakością ten z V30, ale to raczej te za dość dużo pinionszków. Na QC35 nie powinno być wielkiej różnicy, tym bardziej na Bluetooth, to nie są zbyt wymagające słuchawki.
@Szuwax: Jak możesz porównywać U11 z V30, skoro ten artykuł został napisany jeszcze przed premierą tego drugiego?

@mrkartofel1: To zależy jak dużo tych pinionszów by taki DAC miał kosztować - generalnie zamierzam słuchać głównie przewodowo, dlatego o to pytam.
@lech1991: no masz racje...chyba będę znów,telefon zmieniał bo u mnie.podstawa to jakość dźwięku. No ale słuchawki od HTC zabiore jak Usonic będzie.działać na innychfonach.
@lech1991: a słuchawki już masz czy też będziesz kupować? Bo np. B&O to takie płacenie tylko za markę w sumie.

S8 z tego co pamiętam też ma dedykowany układ audio z DAC tylko po prostu nie jest to telefon targetowany jako 'dla audiofli' i nie wyszczególniają tego info na lewo i prawo. Niemniej nie słuchałem. Na zewnętrzny układ dający poprawę względem topowych obecnie smartfonów trzeba wydać dużo kasy, więc odp na
@Leniek: Sęk w tym, że nadal nie mam odpowiedzi na pytanie:
"czy istnieją (i jeśli tak - to od jakiej półki cenowej) zewnętrzne, mobilne DACi do telefonów komórkowych, które jakością dźwięku przebiją ten z LG V30")?
Po prostu zastanawiam się ile kasy musiałbym wywalić na coś, co choć dorówna DACowi z LG V30 chcąc zakupić S8.

@Szuwax: Wiesz, ja nie przeczę, że U11 ma gorszy dźwięk w porównaniu do LG
@lech1991 szybko przelecialem po XDA i wychodzi na to, ze v30 ma lepszy przetwornik DAC. Zresztą pisząc o u11 nie brałem pod uwagę tego, że LG doda coś takiego do swojego telefonu ( ͡º ͜ʖ͡º). Tak,więc mój błąd.
Za kilka dni zerkne jak gra v30 na podstawowych słuchawkach.
@lech1991 V30 gra jak dobrej klasy zewnętrzny dac przenośny lub odtwarzacz, np. Pioneer XDP100r. Kwestia czy takiej sygnatury szukasz i jakie konkretnie słuchawki chcesz podpiąć bo z jasnymi synergii nie będzie.
@lech1991 istnieją DACi, które przebija V30 np. Mojo uważam, że jest lepszy. Ale to też inna sygnatura a nie napisałeś najważniejszego czyli jakiego właściwie dźwięku szukasz.
@Szuwax:

szybko przelecialem po XDA i wychodzi na to, ze v30 ma lepszy przetwornik DAC


A możesz powiedzieć gdzie znalazłeś tę informację? Chodzi Ci o forum XDA? Jak mówiłem, mam lekkie zapędy audiofilskie, ale wciąż jestem amatorem i nie do końca jeszcze wiem gdzie szukać takich informacji, może mi się to przydać na przyszłość ;)

@audiohead:

jak chcesz bose po bt to jakie to ma znaczenie, wtedy LG czy HTC
@lech1991 to póki co w ogóle nie zawracał bym sobie głowy źródłem a najpierw wybrał słuchawki. Bierzesz tel i walisz do media markt, są Sony i bose, posłuchasz że swojego tel ze swoją muzyką.
@audiohead:

skoro tak mocno nastawiasz się na kabel to po co w ogóle rozważać słuchawki bt?


Żeby przez większość czasu móc wyciągać 100% z tego, co mogę usłyszeć, ale nie zamykać sobie możliwości słuchania bezprzewodowego w sytuacji, która by tego wymagała.

widzę jeszcze że się zastanawiasz nad soniaczami 1000x. Słucham ich z V30, i jak dla mnie to one lepiej grają po bt niż po kablu


To samo słyszałem o Bose
@audiohead:

póki co w ogóle nie zawracał bym sobie głowy źródłem a najpierw wybrał słuchawki. Bierzesz tel i walisz do media markt, są Sony i bose, posłuchasz że swojego tel ze swoją muzyką. A jak mają byc typowe studyjniaki to ani jedne ani drugie. Ale idź posłuchaj najpierw.


Mimo wszystko nie chcę wydawać tysięcy na taki zestaw, bo taki złożę sobie kiedyś z normalnym wzmacniaczem i odpowiednimi kolumnami w domu. To
@lech1991: Jeżeli słuchasz przez BT to pomijasz układ audio w telefonie, konwersja C/A odbywa się już w słuchawkach, więc jeżeli słuchawki mają dobry układ audio to mogą w niektórych przypadkach grać lepiej niż po kablu.

dawanie #!$%@? o jakieś ripy z SACD na mieście

Przecież ma to znaczenie tylko w odsłuchu domowym, w hałasie ulicy czy komunikacji zbiorowej nie da się usłyszeć różnicy między kablem a aptX/LDAC, szczególnie jeżeli tak jak
@lech1991: To nie cytat tylko grot memiczny, po prostu wykop interpretuje go w ten sposób interpretuje.

Nie przeczę że BT powoduje utratę jakości, po prostu obecnie jest ona na tyle mała że nie ma co sobie nią głowy zawracać, szczególnie w zastosowaniach outdoorowych. Większy wpływ ma jakość układu audio w słuchawkach, ale i tak w przypadku lepszych słuchawek jest ona lepsza od tych wbudowanych w przeciętne smartfony