Wpis z mikrobloga

Jak być bardziej eko?
Mieszkałem jakiś czas w Skandynawii i w Niemczech i tam nasiąknąłem tym co jest normą w tych krajach- ekologicznym stylem życia. Uważam, że dzisiaj obowiązkiem każdego jest ekologiczne życie, szczególnie w tak zdewastowanym środowiskowo kraju jak Polska gdzie żadna władza nie ma rozumu lub odwagi na rozwiązanie tego ogromnie ważnego polskiego problemu.
W swoim życiu wprowadziłem wiele zasad dla bardziej ekologicznego życia, robię np. to:
1. Mieszkam w bloku z centralnym ogrzewaniem
2. Planuję budowę domu z jak największym odsetkiem naturalnych materiałów gdzie oczywiście do ogrzewania użyję pompy ciepła- także dla zdrowia wszystkich mieszkańców domu
3. Sortuję śmieci
4. Kupuję bardzo dużo produktów żywnościowych BIO oraz ze znaczkiem UE Ecolabel- w obu przypadkach także dla zdrowia, nie tylko dla ekologii
5. Cały rok jeżdżę rowerem, prawie nie używam samochodu
6. Mam prawidłową wagę, bez nadwagi, jem mniej
7. Unikam kupowania niepotrzebnych produktów
8. Unikam mięsa
9. Sikam pod prysznicem by zaoszczędzić wodę
10. Myję się szybko pod prysznicem
11. Wybieram produkty tych firm, które stawiają na ochronę środowiska
12. Rozpowszechniam eko-zasady wśród znajomych

A jakie wy stosujecie eko-zasady? Zastanawiam się jak być jeszcze bardziej ekologiczny.

#ekologia #zdrowie #srodowisko #ciekawostki #pytanie #niemcy #skandynawia #nauka #polityka #polska #swiat #warszawa #rower #gdansk
Pobierz kurtfrilander - Jak być bardziej eko?
Mieszkałem jakiś czas w Skandynawii i w Niemcz...
źródło: comment_feGRdcq3WRj0L17LTtUnmke6WoHU3q7G.jpg
  • 17
@kurtfrilander: Co daje unikanie mięsa dla ekologii?

Sam jestem jak najbardziej za ekologią i staram się dbać o środowisko ale nie rozumiem właśnie raz wplątywania w to wegetarianizmu a dwa też nie rozumiem wplątywania w to mitycznego braku żywności na świecie której jest od groma i wręcz się ogranicza sztucznie jej produkcję. Tak więc byłbym wdzięczny za rozjaśnienie tematu :)
@runnerrunner: Dlaczego? W Niemczech nawet są hamburgery w Mc Donaldzie BIO. To nie jest wyciąganie pieniędzy, np. jajko BIO pochodzi od kur karmionych naturalną paszą, bez chemii. A chleb BIO pochodzi ze zboża bez oprysków chemicznych itd. Nie jesz szkodliwej chemii. Wszystko jest bardzo dokładnie badane i certyfikowane przez niezależne instytucje.
Nigdy nie kupuję niczego że znaczkiem eko lub bio. To zwykle wyciąganie pieniędzy. Bzdura.


@runnerrunner: Zwykły napis, czy obrazek eko, bio to pewnie naciąganie. Co innego certyfikaty (takie jak UE), jakie zostały przedstawione wyżej. http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/
Tu jest ładne rozróżnienie tego problemu: http://www.powiedzdietomnie.pl/2016/08/zywnosc-ekologiczna-1-jak-nie-dac-sie-nabrac.html
Tego znaczka poniżej też warto szukać. Tu więcej o nim: https://ec.europa.eu/agriculture/organic/index_pl
Pobierz TomJa - > Nigdy nie kupuję niczego że znaczkiem eko lub bio. To zwykle wyciąganie pie...
źródło: comment_PoLXQP6WHKBoqn4Rd2dUvHc3RWcwkUFw.jpg
@runnerrunner: Dlaczego? W Niemczech nawet są hamburgery w Mc Donaldzie BIO. To nie jest wyciąganie pieniędzy, np. jajko BIO pochodzi od kur karmionych naturalną paszą, bez chemii. A chleb BIO pochodzi ze zboża bez oprysków chemicznych itd. Nie jesz szkodliwej chemii. Wszystko jest bardzo dokładnie badane i certyfikowane przez niezależne instytucje.


@kurtfrilander: Prosze o przedstawienie dowodow ze produkcja BIO nie jest takim samym obciazeniem dla srodowiska jak produkcja metoda konwencjonalna.