Wpis z mikrobloga

Jeździ ktoś Mazda CX-5 2017+ i chce się podzielić opinią na temat samochodu?
Może kilka słów o odczuciach z jazdy silnikiem benzynowym 2.0 165KM?
Wiele osób narzeka na system multimedialny i nawigację, co Ty sądzisz?

Byłem na jeździe próbnej ale to ledwo 20-30min i czuję niedosyt, bo tylko po mieście pojeździłem.
Oglądałem wszystkie review na YT, dużo czytałem więc jakieś zdanie już mam wyrobione.

#mazda #samochody
  • 14
Byłem na jeździe próbnej ale to ledwo 20-30min i czuję niedosyt, bo tylko po mieście pojeździłe


@vans: weź w takim razie wypożycz na weekend.
@ksiak: chciałem w Gdynii wypożyczyć to mi powiedzieli, że nie pożyczają samochodów klientom. Aktualnie nie bardzo mam jak podjechać do innego salonu. Może się umówię na dłuższą jazdę próbną i odjadę gdzieś dalej.
@vans:
- silnik słaby. Jeździłem tym w maździe 6 i... słabo. CR-V 2.0 - to samo
- kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne: po dwóch latach eksploatacji na polskich drogach rdzawy nalot w profilach zamkniętych

innych wad nie stwierdzono. Dobrze trzyma wartość.
@blueray: słyszałem, że silnik nie urywa ale daje radę, ścigać się nie będę. Najwyżej trochę zawyje przy wyprzedzaniu.
Diesla nie chcę, a mocniejsza jednostka benzynowa 2.5 194KM jest dostępna tylko w konfiguracji droższej o 46k PLN, więc nie warto.

Ponoć z korozją już sobie poradzili ale nigdy nic nie wiadomo...
@vans: Znajomy ma nową mazdę 6 przedliftową. Miał małą stłuczkę. Gość który mu to naprawiał zadzwonił po niego żeby mu pokazać jak auto jest zabezpieczone, żeby ten nie miał do niego pretensji że mu po naprawie rdza wychodzi. Auta są super, ale kwestia rudej dyskwalifikuje u mnie te auta, tym bardziej że chcesz nówkę sztukę.

Twój wybór. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TakieTamNaWykopie: skąd wziąłeś na to pieniąszki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to najbardziej martwię się o system multimedialny i nawigację. W testach ludzie narzekają, że mało intuicyjny system, a nawigacja się gubi/jest nieaktualna/miliony kroków, żeby ustawić trasę.
Jakie Ty masz doświadczenia? Chociaż po 2 tygodniach to pewnie nie za wiele jesteś w stanie powiedzieć.

Chyba wezmę sobie kolejną jazdę próbną, tym razem dłuższą i pobawię
@vans To proste - ukradłem. A tak na poważnie to b2b here.

Faktycznie, multimedia i nawigacja to to na co ludzie chyba najbardziej narzekają w maździe, natomiast dla mnie póki co jest wystarczające. Możliwe że nie jestem zbyt dobrym źródłem, bo przesiadłem się z 15 letniego sedana, więc póki co dla mnie prawie wszystko jest nowe i super.
Nawigacja - samo nawigowanie jest ok, ale z wprowadzeniem celu podróży jest coś nie
@TakieTamNaWykopie:

b2b here

prywatnie takiego auta bym nie kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałeś mniej więcej to co już wcześniej słyszałem od innych.

brak Android auto jest dużym minusem, obiecują od kilku lat, ale nic się nie pojawia podobno

Też mi bardzo brakuje Android Auto. Gdyby było dostępne to bym nawet rozważał brania nawigacji, a tak jeszcze się zastanawiam. Może dorzucą w tym roku tylko nawet nie
@vans: Nie bierz nawigacji w salonie bo każda Mazda w wersji wyposażenia poza najniższą ma wbudowane wszystko co potrzeba do nawigacji za wyjątkiem samych map. Jak ja kupowałem swoją trójkę to navi w salonie ~2.4k a na internecie sama karta pamięci z oryginalnymi mapami(jedyne czego potrzebujesz) kilkukrotnie taniej kosztowała.