Wpis z mikrobloga

@farmaceut: dał mi to bo rok temu też miałem podobny problem, uszy pooperacyjne więc będą z nimi problemy co jakiś czas.
A krople Cipronex, które są de facto do oczu używam do uszu i używałem na przestrzeni wielu lat kilka razy.
Są jakieś lepsze leki, które nie mają ostrych powikłań i efektów ubocznych?
Mam problem z chronicznym nieżytem nosa. Często rano jest zatkany lub lecą z niego nieprzyjemne rzeczy. :(
@Milady88 w moim przypadku te antybiotyki są lekami pierwszego rzutu, brałem je wielokrotnie pomimo licznych efektów ubocznych. U mnie doszło jeszcze do zapalenia i zrostów powięzi. Polecam głęboka terapię manualna u kwalifikowanego fizjoterapeuty oraz kodeinę/tramal na czas mobilizacji aparatu wiezadlowego. Potem aspiryna i ćwiczenia we własnym zakresie
@brednyk: Nie ma zbytnio znaczenia czy sa do oczu/uszu, bo to ta sama subtsancja.
To by wyjaśniało skąd te działania niepożądane... powinieneś cos innego dostać.
Leki, które bedą działały przeciwzapalnie dla ucha? Mozesz wziąć tabletki tylu NLPZ - przeciwzapalnie bedzie działał ibuprofen, diklofenak... Z drugiej strony strony moze lepsze jakieś krople z kwasem salicylowym? Jakis ototalgin albo otinum?
Chroniczny nieżyt nosa to odniesienie do działań ubocznych ciprofloksacyny?

Aha - daj se
@Milady88: Rozpędź się i walnij głową w ścianę, okej? Kolejna od Zięby, ew. stop NOP? Jakoś im talidomid nie przeszkadzał ( ͡~ ͜ʖ ͡°) FDA swoje restrykcje w większości opiera na pieniężnych układach z koncernami farmaceutycznymi...
@brednyk: Wtedy to nawet otolaryngologii, jesli jesteśmy tacy konretni.
@spardo nie znają bo nikt do nich nie przychodzi ze skutkami ubocznymi tylko do lekarza który przepisał lek, więc jak się mają znać? Poza tym jak można zaprzeczac skutkom ubocznym skoro ja tak mówię, lekarz oraz fda wydało takie a nie inne oświadczenia pewnie zmuszone przez decyzję sądu.
@spardo: to wytlumacz mi, czym sie rozni polski cipronex od amerykanskiego, ze u nas jest wszystko cacy(hehe to chwilowe hehe, a jak nie chwilowe to na pewno nie od niego) a u nich jest black box i DISABLING?
@Milady88
Farmaceuta bazuje na tym co Ci napisałem. Ci bardziej ogarnięci, pracujący na uczelniach, analizują wytyczne na których bazują lekarze. Nie interesuje mnie czym się różni cipronex polski od amerykańskiego. Na terenie UE i w Polsce nie ma FDA. Mówienie więc, że farmaceuta się nie zna jest debilizmem.
@spardo: to nie ja zaczelam udowadniac, ze trwale skutki uboczne po cipro to moja chora psychicznie glowa, tak? Czytales te komentarze, czy nie? No niestety nie ma i pacjenci są z takimi skutkami zostawieni sami sobie. To akurat nie jest dobrze i nie powinno się tego tak uzasadniac.
@Milady88
Nie rozumiesz mnie. Ja nie mam nic do tego, że FDA zrobiło sobie badania które wskazały na takie czy inne działania niepożądane tego leku. Udowodnili coś? Spoko. Prędzej czy później coś się i u nas zmieni. Problemem jest stwierdzenie, że farmaceuta nic nie wie. Wie, bo bazuje na tym samym co lekarz, a o lekach uczy się zdecydowanie dłużej i więcej. A to, że jakiś mirek zaczyna Ciebie wyzywać to jego
@spardo: Nie napisalam, ze nic nie wie, napisalam, ze jest niedouczony. Tzn ze cos wie, ale za mało, prawda? No i niestety moze na studiach bazuje na tym samym co lekarz, ale praktyka zmienia poziom wiedzy, bo nikt nie mowi w aptece "a od tego cipronexu to bola mnie stawy" a u lekarza owszem.