Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to jest najgłupszy postulat jaki korwinowcy mają w swoim repertuarze. Przecież to by natychmiastowo zmniejszyło koszty dla pracodawców i zwiększyło koszty pracowników, nie mówiąc o ilości czasu który każdy by musiał poświęcić na przeliczenie tych wszystkich podatków i zapłacenie ich.

#4konserwy #neuropa #korwin #protokol4procentwdrozyc
Cucik - Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to jest najgłupszy postulat jaki korwinowc...

źródło: comment_HWS9V7JWBq4YDiACzLp96xffIJcmsdNQ.jpg

Pobierz
  • 104
W dodatku podatki które płacą ludzie na B2B są dużo mniejsze niż zatrudnieni na UOP


@Cucik: które np?

wykaż różnicę, w jednym i drugim przypadku robisz ludziom krzywdę, żeby pokazać jak słabo działa system.


@Cucik: od kiedy to wypłacanie im całości wynagrodzenia jest krzywdzeniem? Socjalizm już ludziom tak łby sprał, że jak im ktoś wszystkiego pod nos nie podkłada, to jest to krzywdzące? Pracujesz -> dostajesz wypłatę -> rozliczasz się
@Cucik no i co w tym zlego, ze ktos inny rozlicza im podatki?
To chyba dobrze? Umiesz, chcesz - rozliczasz sam. Nie umiesz, nie chcesz - dajesz komus. Powstaje kolejna firma i ktos ma na zycie :)

Nikt tu nikogo nie zmusza do niczego. Tak samo moga dac to komus do zrobienia.

Tu chodzi glownie o efekt psychologiczny. Wowczas moze jeden z drugim zastanowilby sie na kogo glosuje i ile jego kasy
@fegwegw: choćby składka zdrowotna czy ZUS. W tej chwili z podatków rozlicza ich pracodawca, za którym stoi aspekt skali i może sobie negocjować koszty księgowości których pracownik w ogóle nie ponosi. Przerzucając to wszystko na pracownika nakładamy na niego dodatkowe zobowiązania za które musi sam zapłacić. Więc w dodatku do złodziejskich podatków jeszcze Ty zmuszasz go do wydania dodatkowych pieniędzy na księgowość.

@benzdriver: Nikt nikogo nie zmusza, masz racje, możesz
@fegwegw: @benzdriver: Każdy (legalnie) pracujący Polak dostaje do ręki co rok takie zadrukowane karteczki, na których jasno i wyraźnie jest napisane, ile "za niego" pracodawca płaci "podatków i składek". Co wy myślicie, że "hurr durr januszebiznesu i prywaciarze" to się bierze stąd, że ludzie nie rozumieją co to jest podatek i składka? Otóż nie - to się bierze stąd, że faktycznie są to januszebiznesu, którzy kłamią w żywe oczy jak
na których jasno i wyraźnie jest napisane, ile "za niego" pracodawca płaci "podatków i składek"


@WesolySromek: heh, jasno :D

Jesteś na forum pełnym ludzi uważających się za elitę intelektualną, którzy jednocześnie potrafią uznać, że Uber ich oszukał, chociaż znali DOKŁADNY koszt przejazdu PRZED podróżą.

Także nie, nie jest to 'jasne' dla przeciętnego wagecuck'a.