Wpis z mikrobloga

Mirosławy i Mirosławy!

Po tym jak ostatnie wideo na temat Republiki Federalnej Niemiec wywołało ożywioną dyskusję na Facebooku, zdecydowałem się tym razem podać na talerzu kraj, który większość Polaków trawi bez problemów - Szwajcarię. Ekipa VisualPolitik sądzi, że bogactwo Helwetów wynika z sześciu głównych przesłanek. Obejrz film, a potem zapytaj sam(a) siebie - byłbyś je w stanie wytłumaczyć komuś, kto filmu nie widział? (-;

Link do filmu na YouTube

Linki do list ze słownictwem w kilku wersjach. Metoda nazywa się Kanapką językową, ponieważ
1. oglądasz wideo (chlebek)
2. ogarniasz słownictwo zamieszczone poniżej, na przykład za pomocą Quizlet.com lub Anki, lub z PDF (wkładka)
3. oglądasz wideo ponownie, rozumiejąc zauważalnie więcej (chlebek)

Czekam na sugestie na temat tego, co chcielibyście obejrzeć w następnych częściach Kanapki językowej! Plusuj ten wpis, jeśli chcesz dostawać kolejne powiadomienia o podobnych akcjach! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#angielski #jezykangielski #angielskizwykopem #jezykiobce #fastforward
  • 17
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (191)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @kolekcjoner_przeterminowanych_memow @Sruklilele @rudy102 @Zashi @birus @P4m3k @latko @KiciurA @mrzyn @tmpx @emre899 @masiiek @solej851 @Basteq @mackiy @themepresta @L____ @anzelmbohatyrowicz @dolokomanton @Vadzior @szcz3 @Zoxico @lost_in_translation @kerepus @Dionizja @ogrod87 @misiek333 @wealthyman @zirytowana_plaszczka @pytaks @Keybowsky @Embiid @
@fastforward: Czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jeszcze wracając do tematu - konkurencja i różnorodność są dobre, a państwo pilnuje tylko porządku. Czyż nie? Sen Korwina.
Myślę, że za dwa, trzy pokolenia moglibyśmy obrać podobny kierunek. Chociaż warunki nam nie sprzyjają, tj. np. Unia Europejska, która staje się rządem, a nie tym podmiotem który dopuszcza wolny rynek chcąc jednocześnie wpływać na poszczególne gospodarki i nie tylko. Szwabom
@SERGIEJ_ROMANOV: W tym filmie chodzi chyba bardziej o niewidzialność, ale używa się opacity w tym znaczeniu, np w programach graifcznych

@fastforward Dzięki za dobrą robote. Choć merytorycznie się raczej nie zgadzam ze sporą częścią filmu, to oglądało się go bardzo dobrze i sam format dwukrotnego oglądania, po przejrzeniu listy słówek, też jest spoko. Nie wiem tylko o co chodzi z polskimi napisami (wyłączyłem), czy ktoś po prostu przetłumaczył film i opublikował
Opacity to oczywiście nieprzezroczystość!


@MartinoBlankuleto: Też z wieloma rzeczami się nie zgadzam w filmach, które realizuję w ramach metody, ale nie o to tu chodzi. Sposób jakich wiele - najlepsza metoda na naukę języka to stosowanie różnych metod (: Żeby się nie znudziło, trzeba z tego czerpać przejemność.

Ja napisów nie zrobiłem - może ktoś w ramach ćwiczeń językowych.

A w tłumaczeniach programów zawsze stosuje się najkrótsze możliwe tłumaczenia -