Wpis z mikrobloga

tak w odniesieniu do tego linka.
udało mi się zainstalować miui 9 przez flashtoola. tylko, że teraz widzę, że to był wielki błąd, bo nijak nie mogę spowrotem zainstalować TWRP, a udało mi się znaleźć komendy do wpisania w terminalu TWRP, które teoretycznie mają rozwiązać mój problem. Aktualnie cofnąłem się już do miui 7.5 a problem z wgraniem twrp nie ustępuje. flash tool pokazuje, że się zainstalowało, a jak próbuję wejść (czy przez skrót przy uruchamianiu, czy przez updater) to telefon się po prostu resetuje i dupa.
#android #androiddev #xiaomi #redminote3 mtk
  • 14
@unnamed89 nie wiem jak to wygląda z mtk, ale na snapie jak wgrasz rom przez flash toola (czyli oficjalna metoda wgrywania) to może Ci się zablokować bootloader, stąd też nic nie wgrasz do czasu ponownego odblokowania
Zaloguj się na konto xiaomi, i sprawdź czy możesz pobrać unlocker. Jak tak to spróbuj odblokować.

Ja swojego odblokowałem za czasów kiedy nie trzeba bylo czekać 72h. Odnośnikiem czy mogę odblokować czy nie była możliwość pobrania unlockera że strony, i bezproblemowego odblokowania dzięki posiadaniu dev softu, a nie globala.

Teraz się to pozmieniało ze względu na wspomniane 72h oczekiwania, więc nie wiem jak to wygląda. Spróbuj...
@misiek735: no porażka po całej linii. nie jestem w stanie tego postawić na nowo. przegrzebałem 3 chyba najbardziej odpowiednie fora tj xda, en.miui.com i xiaomi.eu i dalej nie mogę znaleźć kogoś, kto mi udostępni backup swojego RN3 mtk hennessy 2015617 , bo już nie liczę nawet na to, że można to w jakiś inny sposób zrobić. 3 dni przed komputerem siedzę, tylko mam takie wrażenie, że od 2ch oglądam i robię
@unnamed89 bo nikt ci nie udostępni swojej partycji efs

Efs jest jedno, jedynie co to możesz sflaszować efs (czyli partycje imei) z jakiegoś starego nie używanego telefonu. Imei może być jedno jedyne aktywne na świecie. Odpisze więcej na ten temat później
@unnamed89 niestety nie wiem co ogarnia zmianę imei bo się w to nigdy nie bawiłem.

Na pewno nie masz jakieś starej kopii całego systemu zrobionego gdzieś kilka miesięcy temu i zgranego na jakiś dysk albo pendrive? Może być i nawet od lineage os...