Wpis z mikrobloga

@turek44 @Solonez @mehmed @czlapka @Dorciqch Mojej mamie kiedyś zgubili bagaż, czekałyśmy z 1.5h na informację, gdzie może się on w tej chwili znajdować, a na taśmie przez ten cały czas jeździł jakiś nieodebrany bagaż, myślę że jakbym podeszła i go sobie zabrała to nikt by się nie zainteresował.. Miałyśmy to 'szczęście', że sytuacja była już w Polsce. Ale moja mama była załamana, a babka w informacji LOT maksymalnie chamska. Rozumiem, że ma
Więc stoisz w kolejkach kilkadziesiąt minut? Mniej czekania jest na taśmie :)


@turek44: ale stojąc w kolejce nie tracisz dodatkowego czasu, bo tak zamiast stać, byś siedział i czekał. Za to czekając na taśmę już coś tracisz. ( ͡º ͜ʖ͡º) Też zawsze wchodzę na końcu, jak już kolejkowicze wbiją, ale odkąd raz czekałem na odbiór podręcznego prawie 2 godziny, to tak się z tych ludzi w
No i co? Co oni mają w tych torbach takiego żeby nie chcieć ich zostawić w luku?


@turek44: Ja latam min. 25 razy w roku i jakbym miał torbę podręczną to bym jej za #!$%@? nie dawał do luku. #!$%@?ą to gorzej niż worek ziemniaków. Już #!$%@?, że laptopa możesz przełożyć. Ale jak masz książki, czy butelki to się #!$%@? możesz z nimi pożegnać, bo będą wymiętolone jak psu z gardła
No i co? Co oni mają w tych torbach takiego żeby nie chcieć ich zostawić w luku? Jeśli mają coś na co muszą mieć oko na przykład laptop to niech to wezmą ze sobą...


@turek44: może to po prostu wygodniejsze niż później na nieznanym lotnisku biegać i szukać taśmy z walizkami? :)
@sadamz: doczytaj sobie co to jest overbooking w tanich liniach lotniczych, bo z tego co piszesz wyglada jakbys pierwszy raz lecial tenimi liniami.

Innymi slowy albo kupujesz wejscie priorytetowe albo stoisz w kolejce. To sa racjonalne rozwiazania.
Irracjonalnym jest wchodzenie do samolotu na koncu bo zwyczejnie na swiecie moze juz nie byc miejsc.

Inna sprawa jest taka, ze wejscie priorytetowe zawsze bedzie mialo ograniczona ilosc miejsc, bo taka jest jego kluczowa
@matcheek: Piszesz komuś, żeby doczytał, a sam nie wiesz co piszesz.

Overbooking jest stosowany przez zdecydowaną większość linii lotniczych. Tanich, tradycyjnych. Ba, nawet częściej tanie linie nie stosują overbookingu w porównaniu do tradycyjnych linii.

Irracjonalnym jest wchodzenie do samolotu na koncu bo zwyczejnie na swiecie moze juz nie byc miejsc.

Nie, nie, nie. Jeśli jest overbooking, to w 99,99999% rozwiązywany jest już na check-inie, a gdy nie uda się tam znaleźć
@sadamz: ja lubie sie ustawiać szybciej do kolejki, a wiesz czemu? bo zawsze mam miejsce przy oknie, jedynie co chce zrobić to wbić tam jak najszybciej niz jako ostatni przeciskać sie miedzy ludźmi lub szukac miejsca w kabinie na bagaż...
@sadamz: to działa też na takiej zasadzie, że niektórzy są na lotnisku nawet na kilka godzin przed samolotem. i po takim siedzeniu na dupie i nudzeniu się zmiana swojego stanu na stanie w kolejce jest czymś ciekawszym
No i co? Co oni mają w tych torbach takiego żeby nie chcieć ich zostawić w luku? Jeśli mają coś na co muszą mieć oko na przykład laptop to niech to wezmą ze sobą... Albo niech kupią priorytet za 3 funty () Ale kasy szkoda xD więc stoją.


@turek44: Może po to, żeby po przylocie nie stać pół godziny przy taśmie czekając na bagaż?
@factoryoffaith_

najlepszym rozwiązaniem jest latanie z plecakiem, a nie z walizką - wtedy zawsze pozwalają wejść na pokład z bagażem. Zgodnie z logiką - plecak się upchnie, a walizki już nie. Latam średnio raz na miesiąc i za każdym razem czekam do końca kolejki, a i tak wnoszę mój plecak na pokład :)


Dokładnie, w logice tanich linii lotniczych plecak może być 5x większy od dopuszczalnego bagażu, no ale plecak to plecak
@mehmed: overbooking to praktyka ktora powstala w tanich liniach lotniczych. Upowszechnila sie wraz z pauperyzacja przewozow lotniczych - wczesniej nie byla ona znana w branzy.

Jesli pasazer jest wygadany, zna swoje prawa, to zrobi scene, ludzie to nagyrwaja i pozniej umieszczaja w necie.
Ale wielu nie jest. Po prostu po cichu wychodza.

Wbrew temu co piszesz ludzie sa wypraszani z samego samolotu - juz po przejscie przez odprawe!!!!
Tak wiec sam
@JUSTsmileforme: Ale co mi mają zgubić jak sam go daje typowi do ręki albo kładę obok samolotu którym lecę i on go wkłada to TEGO SAMEGO samolotu do którego ja wsiadam? To ja polece do np. Polski a luk bagażowy mojego samolotu poleci do Gruzji czy jak to będzie? xD
Spieszysz się, wnosisz bagaż na pokład i potem nie musisz czekać po tym jak opuścisz samolot. I chyba też ryzyko ze nie wsiądziesz jak jesteś na końcu, czy w tych liniach to też prawda?
@sadamz: ale to nie tylko polacy lot Bangkok - Doha, tylko włączyli ekrany nad odprawą i już kolejka. Dobre 40-50 minut stali a po chwili siedzieli na walizkach a ja sobie wygodnie obserwowałem ich i to różne nacje ;)
@turek44: Sam nieraz mialem sytuacje ze autokar mialem na styk i raz musialem oddac niestety walizke do luku bagazowego. No i autokar mi uciekl; Nastepny za 3 godziny. Jakbym mial walizke w kabinie to bez problemu bym zdazyl.
@sadamz: będą się bić o lepsze miejsce dla swojego podręcznego w luku bagażowym. Nieźle to wypada na tych lotniskach gdzie dowożą busami, bo kto ostatni przechodził przez bramki i ostatni wchodzi do busa to może pierwszy wchodzić do samolotu, jesli drzwi się otworzą po tej stronie po której się zamykały ( ͡º ͜ʖ͡º)Dziwnie, że nie każą pobierać numerków i nie zabraniają takich sztuczek

Patrząc na takie
@matcheek:

To jeden z niewielu przypadkow, gdzie pasazer sie postawil. Przewaznie sie nie stawiaja.

Pisałem, że jest opcja przy powodach operacyjnych i wrzuciłeś przykład dokładnie takiej sytuacji. To nie był klasyczny overbooking, tylko overbooking spowodowany potrzebą przelokowania ekipy. Dlatego ich wyprosili już z samolotu, bo przy boardingu nie było overbookingu i sprawa z potrzebą zwolnienia miejsc pojawiła się już w czasie, gdy ludzie byli w samolocie. Wszystko zadziałało tak, jak napisałem.
@sadamz Norma ))¯(ツ)/¯ Ja zawsze siedzę sobie i wchodzę ostatni xD Zawsze kisnę jak patrzę na te ich kolejki, miejsca mają przypisane, lecą na pałę jakby miało ich nie być.

Na którym lotnisku siedzisz?
@turek44 Chopina !
@matcheek:

overbooking to praktyka ktora powstala w tanich liniach lotniczych. Upowszechnila sie wraz z pauperyzacja przewozow lotniczych - wczesniej nie byla ona znana w branzy.


Zapomniałem dopisać.

A jakie znaczenie ma to, kto to wymyślił? Dzisiaj stosują to praktycznie wszyscy, nieliczne linie się z tego wyłamują i bardzo często są to właśnie tanie linie.
Napisałeś "doczytaj sobie co to jest overbooking w tanich liniach". Przyczepiłem się tylko do stwierdzenia "w tanich