Wpis z mikrobloga

@sadamz Z tego że bagaż to w ogóle kisnę, ja sam zawsze zdaje ręczny na życzenie do luku bo po wuj mam się z tą torba przepychać potem. Zostawiam sobie tylko saszetkę z telefonem i drobiazgami żeby mi się nie nudziło na pokładzie, a oni nie dość że stoją jak idioci 1.5 godziny przed lotem to jeszcze po dwa toboły dźwigają przez ten cały czas. xD Nie ogarniam tego idiotyzmu.
@sadamz: @Dorciqch: Gorzej jak zwierzeta, ja to sie cieszylem ze moge bagarz do luku wrzucic bo nie musialem sie z nim #!$%@? pozniej ale nieee polaki bedo staly godzine nawet przed czasem. Tak samo jest po wyladowaniu, ledwo koluje a wszyscy juz #!$%@? stoja w kurtach, co to za #!$%@? maniery. Nigdy tego nie ogarnialem.
WSZĘDZIE na KAŻDYM lotnisku jest dokładnie tak samo. Nie ważne czy lecą tym lotem Polacy, Hiszpanie, Peruwiańczycy, Chińczycy, Australijczycy czy jakakolwiek inna nacja. część ludzi się ustawia (też nie rozumiem po co), część spokojnie czeka, aż skończy się kolejka, ale oczywiście wykopki muszą połechtać swoje ego i pożartować z he he polaczków....
@Firel Znam jeszcze jeden argument jakim się ludzie tłumaczą i większość tak mi mówiła: ,,Bo może nie być miejsc'' bo w telewizji mówili jak dwóm osobom sprzedali ten sam bilet i nie polecieli ( ͡º ͜ʖ͡º) albo ze oni lecą całą rodziną i nie chcą żeby ktokolwiek musiał zostać etc.
Te argumenty na górze do mnie przemawiają i są rozsądne, ale z autopsji wiem że takich ludzi
@sadamz: @turek44: @to_jest_chyba_kurcze_zart: @SzlachcicPolny: @turek44 @teh: @Firel:

Sam nigdy nie stoję w kolejce, bo i tak wchodzę poza kolejnością. Aczkolwiek były przeprowadzone badania dlaczego ludzie zawsze i wszędzie (nie tylko na lotniskach) będą stali w takich kolejkach. Jak ktoś chce, to może poszukać, ale chodziło tam o jakieś mechanizmy typu niechęć do bycia wykluczonym, nieuczestniczenia itd.
A już przypieprzanie się do bagażu jest w ogóle śmieszne.
@sadamz: za każdym je*anym razem XD kilka ładnych lat temu jeszcze nie było takiego parcia na te przypisane miejsca, albo wcale ich nie było, nie pamiętam. To wtedy rozumiałem stanąć w kolejce żeby sobie fajne miejsce zająć (byle nie przy skrzydle bo #!$%@? buczy). Ale nawet teraz, jak każdy ma przypisane miejsce, to ludzie wciąż wstają do kolejki 40min przed otwarciem bramek, jakby mieli potem stać w tym samolocie i trzymać
@SzlachcicPolny:

Poza tym plecaka nie muszisz oddawać jeśli zmieści się pod siedzeniem xD

Nie zawsze latam z plecakiem, a i tak nie zawsze się on mieści pod siedzenie.

Podajesz przykład siebie chociaż nie stoisz w kolejce xD

Przecież to jest tylko przykład, który miał pokazać, że nigdy nie wiesz kim jest druga osoba, co ma w bagażu i co nim kieruje do takiego zachowania.
@Dorciqch: Chyba nie.


"Jak donosi portal rynek-lotniczy.pl, pasażerowie z wykupionym pierwszeństwem wejścia na pokład i biletami taryfy Plus, Flexi Plus i Family Plus mogą zabrać ze sobą do samolotu dwa bagaże podręczne. Reszta klientów linii mogą wnieść mniejszy bagaż podręczny, a większą walizkę muszą bezpłatnie nadać przy bramkach do luku bagażowego.
Pasażerowi „non-priority” na pokład mogą wnieść mały bagaż o wymiarach 35 x 20 x 20 cm, a większy bagaż podręczny
@sadamz: małym człowieczkiem jesteś i w dodatku niezbyt mądrym. Wyjaśnię ci dlaczego ci ludzie stoją. Słyszałeś o czymś takim jak rajsefiber. To pobudzenie przed podróżą. Ekscytacja. Stres. Niepewność. Jeżeli ty masz ten komfort, że się nie stresujesz to masz szczęście. Po poniżeniu przez celników. Po odszukaniu bramek. Spoglądasz na wydrukowaną kartę pokładową a tam napisane, że gate zamykają za 1 minutę. Nie wiem czy wiesz ale robią to specjalnie żeby się
@sadamz: w ryanairze tylko 90 bagaży wchodzi na pokład. Mój laptop np. przekracza rozmiar bagażu mniejszego, więc musi i tak lecieć w tym większym podręcznym. Widziałem jak latają te walizki potem I nie bardzo bym chciał mieć w niej coś cennego.
Rozwiązaniem na to jest priority ale jak widzisz większość woli nie płacić xD

Do tego dochodzi jeszcze czas czekania po lądowaniu, a tak siup i wychodzisz.
No elo, dużo latam. Zanim przejdzie się kontrolę dokumentów na każdym, nawet najmniejszym lotnisku to bagaż już będzie kręcił się. Raz może czekałem na bagaż no i to max 10 minut. Plus w tanich liniach lotniczych zazwyczaj jak wejdziesz prawie ostatni to wniesiesz swój bagaż, bo ten do nadania już z tej kolejki biorą i naklejaja, bo potem nie ma czasu. Wiec wasz argument o tym to inwalida. Dodam ze nie czekają
@Dorciqch: zaraz w rayanair wchodzi zasada że jeśli nie masz priorytetu to twój większy podręczny idzie do oddania, a i tak dam sobie głowę uciąć że ludzie dalej będą stać pół godziny przed w kolejce ;D