Wpis z mikrobloga

@Mitahius: jaki budżet i wymagania?

Wybrałeś np. Logitech G Pro, który kosztuje 200zł a według mnie lepszą (i najlepszą ogólnie) opcją w podobnej cenie jest Logitech G403 - lepszy kształt ale też większa myszka. Sensor ten sam.

Jaki masz chwyt? Palm, claw, fingertip?

Zowie EC-B ma trochę lepszy sensor niż EC-A.
@Mitahius: no to jednak mniejsza myszka więc G403 odpada.

Zowie EC1 ma 100 g, Logitech G Pro 85 g więc odczujesz na pewno lekkość. EC2-B około 90 g.

Nie wydaje mi się, że w tym przypadku warto by było dopłacać do EC2-B - wybrałbym na Twoim miejscu Logitech G Pro.
@Robsenovsky: teraz zauważyłem, że g pro jest symetryczna; coś czego nie lubię, bo pamiętam jak próbowałem przez 2-3 miesiące grać na zowie fk1 również symetrycznej to jedynie zmarnowałem czas i musiałem wrócić do czegoś niesymetrycznego i dobrze profilowanego.
@Mitahius: a ja Ci doradzę zastanowić się nad jakimiś o bardziej ergonomicznym kształcie i większej ilości programowalnych przycisków. Ja używam logitecha g700s polecam. Pod kciukiem mam wstecz/dalej oraz zmianę na kartę w lewo/w prawo, pod wskazującym obok lewego przycisku głośniej/ciszej i zmianę czułości. Kółko myszy można wychylać w prawo i lewo (co może być np przełączaniem między oknami, tak jak alt+tab). Zaprogramowanie sobie wszystkiego pod myszką jest świetne, nie potrafię już
@Mitahius: g pro, jedna z lepszych "małych" myszek z jednym z lepszych sensorów na rynku, niektórzy cs'owi esportowcy graja na niej, ale za duzo przyciskow ona nie ma, wiec tylko do fps gier. Jak grasz casualowo (nie w ligach na fejm i prawdziwe szekle) to bym wybral tanszą g203 (tak samo wygląda, tylko sensor na pokladzie inny - autorski logitecha mercury) i kosztuje 110zl i bije avago 3090 i inne pixarty
No ale może ktoś mnie sprostuje i wytłumaczy logikę kupowania zwykłych myszek na kablu gdy można mieć w takiej samej cenie coś wygodniejszego, bo może po prostu to ja czegoś nie dostrzegam.


@vind: słowo klucz: prostota, polecę banałem ale to że dla ciebie coś jest wygodne nie znaczy że każdemu przypasuje, ja np. nie lubię myszek które wyglądają jak z filmu sci-fi i mają pierdyliard przycisków, ja chcę mieć wygodę pod
@hefpiot tylko, że w takiej myszce też to masz. Prostota nie jest wytłumaczeniem, bo w jeszcze prostsze formy nikt nie idzie. Mało tego, brak tych przycisków itp. nie jest prostotą tylko właśnie utrudnieniem rzeczy, które mogą być prostsze. Więc to raczej nie prostota tylko tradycyjne podejście, które obecnie jest niezbyt uzasadnione.
@hefpiot masz źle wrażenie. Ty natomiast utożsamiasz błędnie prostotę wyłącznie z prostotą formy, podczas gdy pomijasz prostotę funkcji, która w przypadku takich narzędzi jest rzeczą nadrzędną.
@Mitahius: jeśli decydujesz się na logitecha, to zdecydowanie bierz g203. Sensor jest bardzo dobry, kabel jest lżejszy (brak oplotu) co wg mnie jest zaletą, bo nie ciąży tak jak ten opleciony, i plastik jest minimalnie, ale jednak trochę bardziej chropowaty. Podejmowałem tę samą decyzję, i jestem mega zadowolony, że nie przepłaciłem za g pro. Zaoszczędzisz połowę kasy. Polecam z czystym sumieniem g203.