Wpis z mikrobloga

ej nie no tak sobie czytam na necie o ćpaniu na poprawę prawda koncentracji i przypadkiem zawędrowałem na strony gdzie piszą jak sobie radzić jak sie ma dziecko z ADD
no #!$%@? mać jak to czytam to aż mi smutno, 3h codziennie na nauke, wszystko ma być w rutynie i porządku, najlepiej w tych samych porach żeby dzieciak chodził jak w zegarku.
Czy to #!$%@? przypadkiem nie zrobi więcej krzywdy niż dobrego? Przecież jakbym miał tak funkcjonować przez pierwsze 12 lat życia to bym sie chyba potem powiesił by bym już #!$%@? był wypalony XD Ew po osiągniąciu niezależności pierwsze co bym zrobił to olał rutyny i ułożenie do końca życia
#psychologia #adhd #blabla
  • 5
  • Odpowiedz
@rvODWx1uOhOIAx9I: jak byś miał ADHD, to byś albo chodził jak dynamit bez regularnego cyklu dobowego, albo byś się nauczył, że jest czas wyciszenia i mobilizacji organizmu.
Generalnie uważałem, że ADHD to "syndrom braku dyscypliny", ale jak zobaczyłem na jakich obrotach chodzi dzieciak sąsiadów (ogólnie dość konsekwentnie wychowywany), to jednak przekonało mnie, że są dzieci z tym problemem.
(oczywiście, są też na świecie dzieci z lewym orzeczeniem)
  • Odpowiedz
@rvODWx1uOhOIAx9I: mniej więcej. Siedzi nad lekcjami by po 3 sekundach odbijać się od ściany na drugim końcu mieskzania, a po chwili męczyć psa tuż obok mnie.
Problem nie tylko przy pracach domowych, ale i przy zabawach z rówieśnikami itp
  • Odpowiedz
@rvODWx1uOhOIAx9I: tamten po kilku latach specjalistycznej terapii daje radę odrabiać lekcje i jako tako funkcjonować w szkole, ale i jemu i jego rodzicom w okolicach klas 1-3 podstawówki było bardzo trudno.
Mój syn w tym wieku aniołem nie jest, do mniej interesujących przedmiotów podchodzi mocno "na #!$%@?" czego jednak na tym etapie edukacji nie powinno być, ale poza normalnymi wysokimi poziomami energii dla chłopców potrafi się też na długo wyciszyć, np.
  • Odpowiedz