Wpis z mikrobloga

Szosowe mirki potrzebuje porady w sprawie zakupu roweru szosowego.

Chciałbym zakupić nowy rower na przyszły sezon. Nie orientuję się za bardzo w rynku ani markach. Mój dotychczasowy rower to tani Kross, którego kupiłem kilka lat temu - używanego. jako, że przez te ostatnie kilka lat moja pasja do kolarstwa szosowego zwiększyła się w tempie wykładniczym, a rower jest już w stanie agonalnym, to nadszedł czas na zakup nowego.

Budżet: 5-6k PLN +- kilka stów
Osprzęt: co najmniej 105
Marka: jakakolwiek, nie znam się
Wszelkie wynalazki z wysp merliny czy inne od razu odpadają. Nie interesują mnie.

Kiedy kupować? Czy ceny teraz, po sezonie są najniższe, czy mogą jeszcze spaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy?

Po wstępnych poszukiwaniach znalazłem coś takiego jak Canyon Endurance CF 7.0, Giant - TCR SLR 2017, Focus Cayo, Kross Vento 6.0. Znalazłem też BH Quartz 105 za mniej niż 6k mimo, że ceny tego modelu oscylują w granicach 7500-8000 zł dlatego ta aukcja jest dla mnie trochę podejrzana.

Doradzicie?

#rower #rowery #szosa #zakupy
  • 28
Szukam porady w sprawie modelu/marki.


@dzangyl: Rower ma ci się przede wszystkim podobać. Masz się na nim dobrze czuć. Który ci się najbardziej podoba z tych przez siebie znalezionych?
Ja bym odrzucił Gianta, bo to chyba największa masówka, co nie znaczy, że zła, ale nie mogą do każdego klienta podejść tak indywidualnie, jak Kross, który robi ułamek tego co Giant.
Wybrałbym ten, którego frameset podoba ci się najbardziej, a jeśli nie
@the_Fam: przy mojej wadze koła nie są jakimś wielkim problemem, w sumie żadnym. W tym roku przejechałem na jakichs shimanowskich za 400zł komplet prawie 8500 km i są praktycznie prościutkie. W tym budżecie w jaki celuję są na pewno jeszcze lepsze koła i to każdym modelu.

Co do tego że rower ma się podobać to ja an to nie zwracam uwagi, przede wszystkim chciałbym mieć jak najlepszy osprzęt i dobrą gwarancję/serwis
kupowałeś jakiś czas temu kolejnego BH, jaki rozmiar ramy?


@dzangyl: MD, ale to sloping

W tym budżecie w jaki celuję są na pewno jeszcze lepsze koła i to każdym modelu.


@dzangyl: Otóż nie. Koła w moim BH były totalnie #!$%@?, dziadostwo masakryczne i gorsze od WH-R501 które kosztują 400zł. Wymieniłem na Aksiumy.
@dzangyl: Inżynieria Rowerowa z Lublina - jeśli chodzi o Focusa. Se zadzwoń. Ceny najniższe już były w sierpniu/wrześniu, kiedy był jeszcze wybór. Teraz zostały ochłapy jak ten BH, który to sprzedaje duuuży sklep ze Śląska, nie ma się czego bać.

@the_Fam: Giant robi ramy dla większości rynku, więc niby jak ma być bardziej masowy od innych? I jak Kross ma zapewnić bardziej indywidualne podejście do klienta? Prędzej nie potrafią dobierać
@dzangyl: ja bym krossa nie brał, focus ok, kanondejle i inne kjuby to jak dla mnie strata kasy. na wyprzedazach ktore sa teraz mozna dorwac roubaixa za 3500zl i zostaje ci masa kasy z twojego budzetu..... jakies dobre kolka, buty, spd, kask

tylko czy ty masz aby na pewno rozmiar 49....?