Wpis z mikrobloga

tl;dr


Mireczki, jakiś tydzień temu wpadłem na pomysł ciekawej aplikacji, zamierzam przeprowadzić ankiety czy jest popyt na tego typu aplikacje, następnie stworzyć jakiegoś potworka w #kinetise który by tylko obrazował jak chciałbym by aplikacja(oczywiście jeśli byłby popyt) wyglądała i co chcę w niej żeby było (papierowa wersja już stworzona). Problem zaczyna się tu gdzie zawsze, czyli pieniądze. Programista że mnie żaden, a już na pewno by brać się za tego typu aplikacje (naprawdę mnóstwo roboty, na tyle znam się na programowaniu by móc to oszacować). I główkuję co by było dla mnie najlepsze - kickstarter? Próba współpracy z jakąś firmą(przygotowana prezentacja z badania rynku + opis apki wraz z wszystkimi jej plusami + zaprezentowanie potworka z kinetise)? Szukanie zapaleńców którzy po godzinach dla mnie poprogramują za udziały w możliwym zysku?(tia, jasne XD)
Jak ustrzec się kradzieży pomysłu? Gdzie szukać pieniędzy jak na koncie w banku ich nie ma? (zanim zdążę zarobić wystarczającą kwotę z pewnością pojawi się taka apka)
Co mam prócz pomysłu? Świetnego i doświadczonego grafika i jednego początkującego grafika, tłumaczy którzy są gotowi przetłumaczyć mi apkę za darmo na 5 języków - angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i chiński. Motywację do działania bo to może być najważniejszy pomysł w moim życiu. Planuję porozmawiać z moim dalekim kuzynem o tej apce, 7 lat w branży programowania, może on mnie jakoś wspomoże.
Nie śpię od 38h i myślę o tej apce tylko, bardzo będę wdzięczny za naprowadzenie mnie jak wy byście postąpili, gdzie mam szukać wiedzy, cokolwiek ( ͡ ͜ʖ ͡)
Teraz idę na zasłużony odpoczynek, odpiszę jutro. Pozdrawiam i miłego wieczoru i poranka życzę.
#ios #android #aplikacje #aplikacjemobilne #smartfon #pomysl #pomyslnabiznes
#kickstarter

  • 3
@d__g: Ja wiem tylko że powinna powstać aplikacja, która byłaby nie w smak dla korpo i innych miejsc pracy, bo polegałaby na ocenianiu i wyrażaniu opinii o danych miejscach pracy. Niestety chyba jesteśmy na nie skazani, więc dobrze byłoby nie kupować kota w worku zatrudniając się gdzieś w ciemno.