Wpis z mikrobloga

TL;DR - pobiera mi z maksymalną prędkością 200mbps, mimo że ISP dostarcza do routera 600.

Podniosłem sobie u ISP prędkość do 600/600mbps, ale nie jestem w stanie uzyskać takiej prędkości w żaden sposób, w żadnym speed teście. Włączyłem nawet jednocześnie 5 torrentów, tak aby jak najbardziej zawalić łącze, jednak prędkość nadal nie przekraczała 200mbps. (każdy plik był zapisywany na osobny dysk, 2 SSD i 3 HDD)
Czy problemem może być kabel CAT5e?
W ustawieniach karty sieciowej ustawiłem na sztywno 1gb/s.

Halp (°°

#komputery #it #internet #pc #siecikomputerowe #sieci
  • 55
  • Odpowiedz
@blutusz: Ja tylko dla wyjaśnienia dodam, że równie prawdopodobne jak to, że to że nie możesz za dnia znaleźć serwera speedtest na którym wyciągniesz 600Mbps może być spowodowane również siecią operatora. Internet masz w technologii GPON (raczej nie 10GPON). Oznacza to że maksymalna przepływność na jednym włóknie światłowodu to 2.5Gbps. Ale na jednym włóknie może być do 128 urządzeń klienckich i to jest jeden z punktów w którym może dochodzić do
  • Odpowiedz
@maniac777: Hua z oficjalnego kanału czy z szarego, bo to są dwie bardzo różne kwestie.
Albo płacisz grubo i masz support, albo bierzesz ściąganego z chińskiego rynku, a support dostajesz na ispforum 400 stron :) gl.
Co np. technologicznie miał lepszego?
  • Odpowiedz
@wakatt: wszystkie byly brane pod uwage z oficjalnych kanalow. Musialbym odgrzebac dokumenty z tych testow (bylo to 2-3 lata temu). W kazdym bac razie afair chodzilo miedzy innymi o mechanizmy integracji i wsparcie dla kilku mechanizmow automatyzacji, a tr-069 bylo jednym z przykladow.
  • Odpowiedz
@blutusz jesli operator ma swoj wlasny serwer speedtestu to leci to niejako z serwera ktory jest dostepny lokalnie. jesli serwer speedtestu jest poza operatorem ale np. ma on bezpośredni styk z opem ktory ma serwer speeedtestu to wyniki tez nie beda odzwierciedlac realnych wartosci.
  • Odpowiedz