Wpis z mikrobloga

TL;DR - pobiera mi z maksymalną prędkością 200mbps, mimo że ISP dostarcza do routera 600.

Podniosłem sobie u ISP prędkość do 600/600mbps, ale nie jestem w stanie uzyskać takiej prędkości w żaden sposób, w żadnym speed teście. Włączyłem nawet jednocześnie 5 torrentów, tak aby jak najbardziej zawalić łącze, jednak prędkość nadal nie przekraczała 200mbps. (każdy plik był zapisywany na osobny dysk, 2 SSD i 3 HDD)
Czy problemem może być kabel CAT5e?
W ustawieniach karty sieciowej ustawiłem na sztywno 1gb/s.

Halp (°°

#komputery #it #internet #pc #siecikomputerowe #sieci
  • 55
  • Odpowiedz
  • 0
@blutusz a jaki sam komp? Ja np ma nettopie z kiepskim prockiem (amd apu) mogę wyciągnąć ~400mbit na i5 idzie już po masie ~950, te same karty sieciowe
  • Odpowiedz
Najprawdopodobniej Kabel, masz jakieś inne urządzenie obsługujące 1gbps? lub więcej niż to co ci pobiera? ewentualnie spróbuj coś wysłać dużego. podłącz się tuż za routerem (max niewiem 2m).
  • Odpowiedz
@gomezikpl: nie wiem na jakim badziewiu pracowales ale 110m wisi 15 lat i dziala z zerowa stopa a op ma 10m.

masz karte 100 na lapku to tez wiecej nie uciagnie


@gomezikpl: jakby mial karte 100 to by jej w gigabit nie ustawil i nie szlo by mu 200mbps.

bo pracuje w tym od 10 lat umowmy


@gomezikpl: ja blisko 20 i czego chciales dowiesc?
  • Odpowiedz
@maniac777: Ostatnio testowałem patchcordy i to w większości CCA i gigabit leciał mi nawet na 26AWG ale kolega @gomezikpl 10 lat w tym siedzi :D
@blutusz: Szczerze wątpię, że dostaniesz dostęp do tego Dasana od ISP

Może ten Dasan nie wyrabia w routingu?
  • Odpowiedz
@RobaxX: odpowiedzieli z supportu, ale podali mi złe hasło, więc jest jakaś szansa na dostęp.

Spróbuję jeszcze sprawdzić prędkość po 1:00, tak żeby ruch był jak najmniejszy. Jeśli wszystko zawiedzie to szukam innych opcji.
  • Odpowiedz
@RobaxX: Wyrabia bez problemu.
@blutusz: Jak Ci support poda hasło do konta admina to będziesz mieć dostęp do rate-limitu. W przypadku konta usera nic nie zmienisz. Jeśli dostaniesz admina to szukaj zakładki rate-limit. O ile robią limitację per ONT to będziesz mógł samodzielnie zmienić. W innym przypadku jest to cięte wyżej. Najprawdopodobniej operator Ci nie zmienił taryfy, bo nie ma żadnej blokady na sprzęcie.
@maniac777: Tani to jest Netis,
  • Odpowiedz