Wpis z mikrobloga

Po prostu zastanawiało mnie to, po co im odcisk palca, już wiem, jednak wolałbym kartą klubowicza otwierać, tak samo zamek w szafce ,a nie dzielić się odciskiem palca, to w cenie karnetu mogli by rozwiązać problem z kłódkami, a co gdy przestaniesz chodzić, a kłódka zostanie?
@Moonman: jak można samemu to lepiej, ale mimo wszystko - spodziewałbym się, że mam zamknięcie szafki zapewnione w cenie

odcisk - w ostateczności mógłbym przełknąć, ale nie wydaje mi się rozsądne rozdawanie odcisków na lewo i prawo, do tego powiązane z full danymi, wliczając PESEL...

no właśnie, po co ten PESEL?
@dzek: ja chodzę do Calypso, tylko ze na MultiSporta, ale kolega co ze mna chodzi ma umowe na czas nieokreslony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia - i nie pobierali od niego odciska palca ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedynie dane z dowodu, zresztą jak przy każdej umowie
jeśli chodzi o hajs, to pierwszy miesiac mial za 1zl, drugi za 50zł, a potem 120zl/msc
@dzek: Dla mnie oczywistą oczywistością jest to, że jest sczytywany cały odcisk palca, a nie "charakterystyczne punkty", pierwszy raz słyszę o "sczytywaniu charakterystycznych punktów". Jako że pracuję trochę w podobnej branży, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest sczytywany cały odciska palca, a owe charakterystyczne punkty to rodzaj rozwidlenia, oczka, złączenia itp. Dany odcisk rozpoznaje się po całości, a nie tylko po części, bo multum osób miałoby "charakterystyczne punkty" w
@Dimetox: ja słyszałem określenia, że przechowywane są hashe - ale wydaje mi się, że powtórne przyłożenie palca wymagałoby faktycznie określenia punktów charakterystycznych do zawężenia z czego ten hash liczymy, bo liczenie z wszystkiego, co się akurat przyłoży dawałoby inny hash za każdym razem

bo multum osób miałoby "charakterystyczne punkty" w tych samych miejscach


@Dimetox: dlatego też każdy czytnik ma swoją granicę powtarzalności, bodaj słabe w 1 na 10 000 osób