Wpis z mikrobloga

@Zenit_b: Wiem co czujesz bo ja mam podobnie...żyjemy w czasach gdzie każdy kto uczestniczy w Marszu Niepodległości czy staje w obronie swojej/białej rasy, jest patriotą i ma własne zdanie to musi być rasista, nazista, faszysta, antysemita itd Czasy gdzie normalna krytyka nazywana jest mową nienawiści a za słowa "poprawność polityczna ws. imigrantów zabija Europę" jest się nazwanym naziolem/rasistą przez gości z #neuropa - czego sam doświadczyłem. To już nawet nie jest
  • Odpowiedz
staje w obronie swojej/białej rasy,

to jest darwinizm społeczny, jedna z doktryn nazizmu,

Nawiązując do idei romantyzmu i rasizmu głosił skrajny nacjonalizm, uważając naród za wspólnotę krwi, zdeterminowaną biologicznie i rasowo. Opierając się na darwinizmie społecznym uznawał siłę i walkę za podstawowe prawo społeczne.


to musi być rasista, nazista, faszysta, antysemita

definicje:

osoba, która wyznaje pogląd rzekomej wyższości jednych ras człowieka nad innymi (RASISTA)

jeżeli chodzi o nazistę, to nie uważam was
  • Odpowiedz
opis odnośnika> staje w obronie swojej/białej rasy-to jest darwinizm społeczny, jedna z doktryn nazizmu,
@Zenit_b: A co jeśli robi to np murzyn w przypadku swojej rasy? tez jest rasistą/neonazistą?

resztę dokończę jak odpowiesz na to 1

choć już teraz ci powiem ze ja sam gardzę faszystami i całą nazistowską ideologią-i to jest wasz problem o czym napisałem wcześniej-z wami nie można nawet prowadzić dialogu przez to "zafiksowanie" bo wy każda
  • Odpowiedz
@JaMam36lat: już śpiesze z odpowiedzią:
Jeżeli osoba czarnoskóra wyznaje pogląd o rzekomej wyższości swojej rasy nad innymi to jest rasistą, jeżeli osoba ta wypełnia znamiona neonazizmu to jest neonazistą.
Dalej, za słownikiem SJP

silne przywiązanie, miłość, najczęściej do ojczyzny, poczucie więzi społecznej oraz chęć, gotowość poświęcenia się dla własnego narodu, przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i ich praw, kultur

I nie zrozum mnie źle sam jestem patriotą, nie wiem jako kogo
  • Odpowiedz
@JaMam36lat: no i jeszcze jedno, każdy ma prawo wygłaszać swoje zdania o ile nie godzi ono w innych ludzi, jest pewna granica wolności słowa, jeżeli zacząłbym wykrzykiwać na środku ulicy że jesteś taki owaki i tak dalej to nie jest wolność słowa, wolność słowa to wolność wyrażania własnej opinni niezależnie od opinni innych, mogę mówić że nie zgadzam się z tobą i to argumentować w sposób kulturalny a nie uderzać w
  • Odpowiedz
@JaMam36lat: niestety ale artykuł jest płatny i nie mogę przeczytać treści o której dyskutujemy, jeżeli prenumerujesz ten izraelski portal to proszę o przekopiowanie treści. A jeżeli chodzi o reszte to co twoim zdaniem jest nie tak?
  • Odpowiedz
@Zenit_b:
https://www.richardsilverstein.com/2013/08/04/birthright-israeli-government-demand-dna-tests-to-prove-jewishness/
https://academic.oup.com/jlb/article/2/2/469/826237

Juz pomijam izraelski nacjonalizm z którym w ogule nie macie problemu a co dopiero coś takiego? testy DNA by utrzymac czystość rasy? w Polsce? hehe do dopiero by spazmów dostali

Sorry ale ludzi spod #neuropa w 90% uwarzam za idiotów-pozytecznych idotów dla tych nimi sterującymi

Na swiecie sa poprostu ludzie na to podatni -widzialem to mieszkajac w Uk obserwowalem w USA i Niemczech i powiem ci ze tą
  • Odpowiedz
@JaMam36lat: sorki, że tak późno ale już śpiesze z odpowiedzią.
no to tak zacznę od ostatniego i przed ostatniego akapitu.
nie jestem powiązany w żaden sposób z neuropą, ja po prostu nie lubię nazjonalizmu, faszyzmu, i pochodnych ideii mających na celu krzywdzenie innych. Tyle w tej kwestii.

tutaj chodziło o jakąś wyczeczkę

Several days ago, Maariv reported (Hebrew) that the Israel-advocacy youth program, Birthright, had required a young Russian woman who
  • Odpowiedz