Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #zakupy i dla jaj zataguję #modameska ¯\_(ツ)_/¯ (@mesk ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Zastanawiam się nad zakupem butów ciężarowych. Nie jestem żadnym pro ani tak na prawdę koksem, trenuję bardziej dla rozrywki i zdrowia ale robię przysiady, martwy, trochę takie rzeczy jak podrzut (ale jako że bez trenera to podchodzę to tego na luzie żeby się nie skrzywdzić). Po pierwsze powiedzcie mi czy w mojej sytuacji takie buty mają sens. Po drugie, wchodzę sobie na stronę adidasa i tam jest sporo modeli w różnych cenach - czym one się różnią oprócz wyglądu? Moja wiedza ogranicza się do tego, że buty ciężarowe mają twardą podeszwę i podniesioną piętę. Czy jest coś jeszcze co jest istotne?
  • 11
grunt zeby nie byly biegowe.


@Tenisista: To jakie mają być? Ja mam właśnie biegowe na siłkę ale ciężary robię przeważnie na boso, tylko przy przysiadach muszę podkładać taką śmieszną deskę-klin pod pięty bo mam problem z mobilnością jednej z kostek, no i podrzut robię w butach bo na boso ślisko.
@4833478: mi buty ciężarowe bardzo pomogły przy przysiadach - długi czas walczyłem z bólem w stawie biodrowym, a poza tym wyniki też poszły do góry, myślę, że też za sprawą butów. Ale prawda jest taka, że poza przysiadem do niczego innego (chyba) się nie przydają. Przy martwym ciągu wręcz przeszkadzają.

Mam takie: https://www.adidas.co.uk/powerlift.3.1-shoes/BA8019.html Kupiłem na promocji, w pełnej cenie bym się raczej nie zdecydował.
@4833478 Będą dwa obozy, jedni powiedzą, żebyś kupił, inni ci to będą doradzać. Osobiście mam i je bardzo cenię, siady robię co trening więc korzystam z nich non stop. Mi o dziwo pomogły z mobilnością, a nie pogorszyły, albo może to placebo. Czy wyniki siłowe poszły do górę? Trochę tak. Ale to nie jest magiczny sposób na większe ciężary. Model wybierz najtańszy, nie jesteś zawodowcem więc podstowowe ci wystarczą kompletnie. Póki sam
Jak chcesz pojeżdzić rekreacyjnie rowerem po lesie to też kupujesz mtb dla zawodowców?


@ethics: To zależy. W rowerach prawdziwych "dla zawodowców" jest walka o każdy gram masy i to rzeczywiście nie ma sensu dla amatora który się nie ściga. Ale dobry rower mtb (nie dla zawodowców ale z pełnym zawieszeniem i powiedzmy tak za 5-10k zł) a byle jaki z marketu to jest ogromna różnica. Sam jeżdżę niezawodowo czyli jak to