Wpis z mikrobloga

Pomożecie w wyborze auta?

Cześć, szukam nowego samochodu z salonu. "Must have":
- Czujniki parkowania i/lub kamerę cofania,
- Silnik powyżej 130KM,
- Automatyczną skrzynię biegów,

Fajnie gdyby miał:
- Światła full LED,
- Okno dachowe,
- Duży wyświetlacz w konsoli centralnej.

Auto do użytku w mieście, maks. 10tyś. km rocznie. Budżet to 70-80tys. (na kredyt/raty).

Zależy mi na komforcie. Podobają mi się SUVy i crossovery, ale nie chciałbym "Fabii na szczudłach", a w tym budżecie chyba będzie ciężko o klasę średnią SUV.

Jakimi autami warto się zainteresować?

Z góry dziękuję za pomoc :)

#auto #samochod #pomoc #motoryzacja #autozakupowapomylka #opel #seat #renault #kia #hyundai #toyota #skoda #vw #volkswagen
  • 68
  • Odpowiedz
  • 20
@akwajuk21
I co z tego że tyle będzie warty? Ja kupuje samochód z salonu i w dupie mam ile będzie warty jutro. Ma mieć pewną historię i gwarancję producenta.
Poza ty zawsze jednak mam beke z ludzi myślących kategoriami kupowania samochodów które tracą jak najmniej na wartości. Chyba, że zamierzasz go zaraz sprzedać ale to inna sprawa.
Ciuchy też kupujesz używane bo nie tracą na watosci? :-)
Za 80k. Kupisz kia sportage
  • Odpowiedz
@piter12: albo celuj w dobrze wyposażony kompakt albo średnio wyposażony sedanik z wyższej polko. W suvy/crossovery przy tym budżecie bym sie nie bawił.
  • Odpowiedz
@piter12: ostatnio szukałem samochodu dla mamy. Podobne wymagania, poza szyberdachem i automatem. Do 80 tys. fajnego samochodu nie znajdziesz. Mama kupiła Captura, mnie się podobał CX3 ale był ok. 10 tys. droższy. Nie wiem jal Stonic, ale na zdj wygląda dobrze. Na Twoim miejscu szukałbym rocznej używki, której ktoś przedłużył gwarancję.
  • Odpowiedz
Za 80 tyś kupisz tak wyposażone bmw 5 oczywiscie uzywane..i to nie bedzie wyrób samochodopodobny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pelen_spokoj A mógłbyś zdradzić jak wyglądały negocjacje cenowe przy zakupie Astry?
Dali Ci jakiś rabat %? Jeśli tak to jaki?
Czy może dorzucili jakieś wyposażenie?

Chciałbym wiedzieć jak mam patrzeć na cenę katalogową - czy sztywno się jej trzymają czy można zjechać z 5-7% albo powalczyć o jakieś gadżety...

Z góry dzięki za informację :)
  • Odpowiedz
@piter12: bierz Seata Arone... 1,0 115KM z DSG albo 1,5 150KM bez automatu. Będzie spełniać wymagania dotyczące światel i wyposażenia plus jest mega dojrzały jeśli chodzi o klasę B. Praktycznie bez różnicy do klasy C. Albo jak nie musi być na szczudlach to Ibiza. Więcej zostanie na wyposażenie ;) a oba naprawdę mega sie prowadzą. Ja swoją Ibize odbieram w Grudniu.
  • Odpowiedz
@piter12: Na dzień dobry laska zjechała mi 5% ceny katalogowej, jak dobrałem dodatkowo jeszcze skórę i LEDy to kolejny rabat na całość dostałem. Potem powiedziałem, że pomyślę (ignorując uprzednie 'o czym pan pomyśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i za 2 dni dogadałem, że dokładają większe felgi i biorę. Na koniec jeszcze wszedł rabat który zwykle przy leasingu jest.
  • Odpowiedz