Wpis z mikrobloga

Kim z wykształcenia jest Krzysztof Karoń? Jakie badania prowadził? Książki przez niego napisane zostały zrecenzowane przez jakiegoś doktorka? Kim on tak w ogóle jest i co daje mu prawo do filozofowania na te wszystkie tematy, w których się wypowiada? Gdzie leży naukowa podstawa jego twierdzeń? Nie jestem uprzedzony ani zapatrzony tylko chce poznać jego wiarygoność

#karon #4konserwy #libertarianizm #filozofia
  • 48
  • Odpowiedz
Kim on tak w ogóle jest i co daje mu prawo do filozofowania na te wszystkie tematy, w których się wypowiada?


@Narest: mówi, ze jest dyletantem i nie ma formalnego wykształcenia by wypowiadać się w tej materii( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony nie ma czegoś takiego zawód wyuczony filozof.
  • Odpowiedz
@Narest Nicola Tesla i Arystoteles też nie mieli formalnego wykształcenia i ich wiarygodność była na poziomie zero a jednak ktoś im dał szansę.

to co mówi Karoń jest spójne, podaje on źródła więc mi to styka chociaż nie ze wszystkim się zgadzam.
Poza tym na ile wiarygodne są dyplomy znawców filozofii po tym jak te wydziały przejeli marksiści? Chyba również zero.
  • Odpowiedz
@Narest jakie książki? Jeszcze książka nie wyszła żadna. W zasadzie nie za bardzo filozofuje, tylko przybliża prace innych. Póki co to nie za bardzo ktoś podważa to co mówi, bo tylko przybliża, streszcza
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Wiedza filozoficzna jest wyuczona (oj, tak jak w przypadku większości innych dziedzin, byłoby niezmiernie trudno opanować ją samodzielnie). Dlatego za jej posiadanie przyznaje się stopnie i tytuły (w przeciwieństwie do chociażby biegłości w sztuce - nie istnieje doktorat z tej dziedziny).
Arystoteles natomiast był najlepszym uczniem Platona, ktory to utworzył akademię. Sam zresztą zainicjował tzw. liceum. Szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz
@Narest: jego książka jest "w drodze". Podczas jednego z wykładów (a raczej wywiadów) powiedział, iż napisał już ponad 1000 stron i, prawdopodobnie, obecnie redukuję objętość materiału - przygotowuje się do korekty.

Gdzie leży naukowa podstawa jego twierdzeń?


Według mnie Karoń ma ścisłe wykształcenie, zdziwiłbym się gdyby okazał się filozofem. Tak sądzę. Prawie na pewno zaś nie jest zarówno humanistą jak i ekonomistą ;)

Nie jestem uprzedzony ani zapatrzony tylko chce poznać
  • Odpowiedz
to co mówi Karoń jest spójne, podaje on źródła więc mi to styka chociaż nie ze wszystkim się zgadzam.


@ImInLoveWithTheCoco: I te źródła straszliwie przekłamuje, co udowodnił Mentzen na zjeździe wolnościowym.
@Narest: Tu nie chodzi o wykształcenie, ten gość zwyczajnie kłamie (to już nie jest naginanie faktów). Libertarian wyzywa od złodziei, wszystkich innych od nieuków, prowadzi dialog w którym jak coś nie zgadza się z jego tezą, to kwituje krótko
  • Odpowiedz
Gdzie Karoń kłamie?

@Brzytwa_Ockhama: Przecież masz wymienione kilka przypadków. To jedyny materiał obejrzany w całości i wymienione rzeczy w nim znajdziesz: https://www.youtube.com/watch?v=dEMMFh7gEps
A tu krytyka Mentzena: https://www.youtube.com/watch?v=FY1EUCuXgo0
Wyparcie tego co niewygodne - typowe dla karoniowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żałosne ad personam, w ogóle nie na poziomie.

To nie jest ad personam, tylko kąśliwa uwaga i widać zabolała :)
  • Odpowiedz
@mihaubiauek:

Przecież masz wymienione kilka przypadków.


Napisz proszę więc jakie żebym mógł się z nimi zapoznać.

Wyparcie tego co niewygodne - typowe dla karoniowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Co masz na myśli?

To nie jest ad personam, tylko kąśliwa uwaga i widać zabolała :)


To jest ad personam i jest kąśliwe. Nie zabolała mnie bo to zdanie nie okresła rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: to samo miałem napisać, ale pomyślałem - daruję - wściekła różowa...
@mihaubiauek: no ale skoro już tu jestem :). Droga koleżanko zastanawiam się, czy odróżniasz interpretacje (czy też posiadanie opinii, być może stojącej w kontrze do Twoich przekonań) od kłamstwa? Czy uważasz się za wyrocznie, za która wszyscy obligatoryjnie powinniśmy podążać? Jeśli tak zaprezentuj nam się, byśmy mieli ku temu podstawę.

Poziom dna i mułu


Na jakiej podstawie tak
  • Odpowiedz
Napisz proszę więc jakie żebym mógł się z nimi zapoznać. Co masz na myśli?

@Brzytwa_Ockhama: Celowo pomijasz to zdanie? "Libertarian wyzywa od złodziei, wszystkich innych od nieuków, prowadzi dialog w którym jak coś nie zgadza się z jego tezą, to kwituje krótko "to nie ważne", itd."
@HaHard: A czy nazwanie Libertarian złodziejami, nie jest kłamstwem? To idea całkowicie uzależniona od własności prywatnej, całkowicie odrzucająca wszelką kradzież, więc gdzie tu złodziejstwo?
  • Odpowiedz
@mihaubiauek:

Libertarian wyzywa od złodziei, wszystkich innych od nieuków, prowadzi dialog w którym jak coś nie zgadza się z jego tezą, to kwituje krótko "to nie ważne", itd."


Przecież to jakieś ogólniki które nie mają przełożenia na rzeczywistość. Dyskusja z Mentzenem jest całkiem cywilizowana.
  • Odpowiedz
Przecież to jakieś ogólniki które nie mają przełożenia na rzeczywistość.

@Brzytwa_Ockhama: Wszystkie mają potwierdzenie w jedynym obejrzanym i zalinkowanym przeze mnie materiale. Niestety, nie zmarnuję kolejnej godziny na wypunktowanie konkretnej sekundy w której dana wypowiedź pada, musisz go przerobić sam.
  • Odpowiedz
A czy nazwanie Libertarian złodziejami, nie jest kłamstwem?


@mihaubiauek: ja ten fragment odebrałem inaczej - w naturze nie ma nic za darmo, wolność wymaga poświecenia. Wolność jednostki okupiona jest czyimś zniewoleniem. Tym samym własna wolność można uzyskać poprzez poświecenie (części wolności - własnej lub cudzej). jeśli dyskusje uprzedmiotowimy, zejdziemy do świata materialnego (materialistycznego), wytworzonego mienia (przez kogoś) pogląd ten jest całkiem zrozumiały, co prawda na pewnej warstwie abstrakcji. No ale nic
  • Odpowiedz
ja ten fragment odebrałem inaczej

@HaHard: On to cały czas powtarza, wszyscy go "źle zrozumieli", bo (co typowe dla domorosłych filozofów) przeinacza powszechnie przyjęte znaczenia pojęć.

Wolność jednostki okupiona jest czyimś zniewoleniem.

Dla Karonia prawdziwa wolność to stan w którym człowiek może leżeć, nic nie robić i nic nie musieć robić. Gdy pęcherz zmusza się do sikania, żołądek do jedzenia, dla niego jesteś człowiekiem zniewolonym. Sam widzisz, że z taką definicją
  • Odpowiedz