Wpis z mikrobloga

Czy robienie FBW sakera żeby nabrać siłę(początkujący, robię go by w 80% nabrać siłę, w 20% poprawić sylwetkę i posturę) ma sens jeśli moim goalem jest za rok/1.5 przejść na kalenistykę?(chciałbym muscle upy robić i te inne ale wpierw wolę nauczyć się spokojnie 5x5 podciągniecia zrobić jak mam w planie) W ogóle co polecacie by przejsć na kalenistykę?
#mikrokoksy #silownia #kalenistyka
  • 15
@majonezowydrops: w PPL są ćwiczenia typu leg extension, leg press które też za bardzo nie są zdrowe(ale z drugiej strony o wiele fajniejsze). W sumie ja zaczynałem od PPL ale po miesiącu, dwóch odpuściłem. a nie chcę zmieniać planu co 2/3 miesiace (ćwiczę pół roku i mam problemy z podciaganiem więc zaliczam siebie jeszcze do początkujących)
@tehSpirit: Właśnie teraz mam problem z podciąganiem bo mnie boli nadgarstek w 1 miejscu
Pobierz Carotas - @majonezowydrops: w PPL są ćwiczenia typu leg extension, leg press które te...
źródło: comment_huudT4W5uthfwwoug8qc9bSSBJQjEVPb.jpg
@SportoweSuple: Czyli teraz cały czas starać się cisnąć i progresować w podciąganiu(póżniej z obciążeniem) i dopiero uczyć się śmigać na drążkach?
A mam pytanie: można robić australian pull up(inverted row) (3x wąsko, 3x szerokość barków, 3x szerokow i zmiana na podchwyt zamiast 1 serii na drążku jeśli nie mam siły na to normalne podciąganie?)
@Carotas: zobacz sobie książkę "skazany na trening". Pdf oryginału do znalezienia w sieci. Autor pokazał jak progresować od poziomu gdzie nie umiesz nawet pompki bez użycia żelastwa. Nawet jak skorzystasz 1:1 to daje pojecie w temacie.
@Carotas: Ja starałbym i jedno i drugie rozwijać, bo chyba i tu i tu są inne cechy potrzebne. W każdym razie siła zawsze jest punktem wyjścia do innych cech, do szybkości, zwinności, wytrzymałości itd Dlatego nie można zaniedbywać treningu siłowego, ani z niego rezygnować.
Spróbuj to jakoś połączyć, bo tez nie ma czekać na ten drążek przez dwa lata.

Może bardziej precyzyjnie wypowie się osoba, która zna się na dobrze kalenistyce.
@majonezowydrops: czemu fbw nie jest na siłę? Ja na nim poszedłem kozacko z siłą i nawet dobrze z masą mięśniową tylko że ja robiłem fbw super siła super masa treningi długie ale efekty po roku przeszły moje oczekiwania
@DannyD Nie twierdzę, że fbw jest mało wydajny, każda forma treningu przynosi rezultaty, jeżeli chodzi o split i konsekwencje/powtarzalność jaką się #!$%@?, to jak dla mnie zdecydowanie łatwiej poczynić postęp w chociażby zwiększając ciężar efekty wyciskania na klatkę czy barki można zauważyć nawet po tygodniu. (Oczywiście jeżeli jest się aktywnym mikrokoksem).
@majonezowydrops: tylko że dzięki fbw ćwiczymy dany mięsień częściej niż przy split i łatwiej jest robić postępy, przy split mogłem bardziej skupić się na robieniu masy mięśniowej chociaż wiadomo zależy jaki fbw i zależy jaki split, trzeba poznać swoje ciało żeby wybrać najlepiej mi fbw najbardziej przypadł go gust no i pompa jest cały tydzień( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdro