Wpis z mikrobloga

@FlameRunner: Niewątpliwą zaletą sous vide jest to, że masz większą kontrolę nad stopniem wysmażenia (ile stopni taki stopień wysmażenia), sama metoda nie ma chyba większego wpływu na smak steka, chyba że by tam leżał dłużej to może by bardziej przeszedł pieprzem czy solą. Porównując do tych które przyrządzałem tradycyjnie to różnica jest właśnie w teksturze, mięso jest jednolicie wysmażone w środku a z zewnątrz masz tylko szybką obróbkę która nadaje smak
  • Odpowiedz
Mam coś podobnego (zbudowane na sonoffie), ale szczerze mówiąc to duży garnek z wodą jest wygodniejszą metodą. I tak trzeba mieszać, inaczej różnica temperatur będzie zbyt duża.
  • Odpowiedz
@grabaz: u mnie tez trzeci projekt to przerobienie frytkownicy na sous vide. Niestety zardzewiala. A problem mialem z przełącznikiem 230V siał zakłóceniami i na LCD pojawiały się krzaki.
Masz jakiś schemat? Zdjecia?
  • Odpowiedz
@Ortofenylofenolan_sodu: to jest czajnik "rezerwowy"
@skyluker: Konstrukcja prosta jak budowa cepa, nie rozumiem co miałby wnieś schemat. Ot moduł przekaźnikowy podłączony do Arduino. Jeżeli w twoim przypadku przekaźnik siał zakłóceniami to zamontuj ekran ;) jeżeli zakłócenia przewodzone, dodaj kondensatorów 100nF.
  • Odpowiedz