Wpis z mikrobloga

Mirki popsuł mi się zamek centralny w Oplu Corsie D (2009r 1.2 benzyna 80km). Kluczyk wchodzi i mogę przekręcić w lewo i prawo o 90 stopni, ale się nie otwiera. Chodzi luźno. Mam tylko jeden zamek w aucie, a wszystko co mi potrzebne (telefon, portfel, dokumenty, klucze) mam w środku. Co robić? Akumulator działa bo kontrolka od immobilizera na desce rozdzielczej się świeci.
#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #motoryzacja #opel
  • 19
@Vadzior a tak na serio to kiedyś jak zatrzasnalem kluczyki to znalazłem kontakt do jakiegoś "złodzieja", który włożył takie coś pomiędzy drzwi i otworzył od środka zapłaciłem 50zl
@Jokker: @Vadzior: moje auto kiedyś było otwierane awaryjnie, i został po tym slad na śłupku odcisniecie od pręta, i drzwi są delikatnie przegięte. Nie wiem, może majster miał dwie lewe rece... Osobiście bym wybijał szybe, tylko trzeba wybrać najtańszą. I taka która umożliwi dalszą jazde. najgorszy problem to później sprzątanie szkieł. I wymiana samej szyby... Szyby drzwi są tanie max 50zł. Za awaryjne otwieranie trzeba dać 100-200 zł.
@Vadzior pouderzaj pięścią w okolicach zamka podczas otwierania zamka i kręć w tym samym czasie otwarcie / zamknięcie. Jak nie pomoże to awaryjne otwieranie.
@Vetinari: Już sprawa rozwiązana. Auto otworzył mi gość przy pomocy pompowanej poduszki i drutu (nie zostawił żadnych śladów). Później wymienił mi wkładkę zamka i przekodował kluczyki. Wkładka się ukruszyła w jednym miejscu, zamykanie działało, a otwieranie nie.